Kapat

Beşir Derneği Her Gün Yaklaşık 21 Bin Kişiye Sıcak Yemek Dağıtıyor

Beşir Derneği, Suriye’nin Cerablus ve İdlib kentlerinde kurulan kamplara günlük sıcak yemek ve ekmek dağıtımı yapmaya devam ediyor.

Suriye'de Esed rejimi kuşatması altındaki el-Waer semtinden tahliye edilen ve Halep'in kuzeyinde Fırat Kalkanı Harekâtı kapsamında kurtarılan ve Cerablus’taki çeşitli kamplara yerleştirilen Suriyeli sivil halk, dağıtılan yardımlarla yaşamlarını sürdürüyor.

 

Tüm Türkiye’de ve dünyada ihtiyaç sahiplerinin yardımına koşan Beşir Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, kamplarda yaşayan ailelere sıcak yemek dağıtımında bulunarak onların yaralarını sarmaya devam etti.

 

Beşir Derneği Güneydoğu Anadolu Bölge Müdürlüğü’nün koordinasyonunda yapılan yardımlar çerçevesinde, Zugara, Azez Risale, Azez Armuta, Azez Telcibbin, Azez Fecr kamplarına ve İdlib’te bulunan 24 kampa sıcak yemek ve ekmek dağıtımı günlük olarak gerçekleştiriliyor.

 

Beşir Derneği gönüllüleri, Zugara kampında 1490 aileye 7000 kişilik 2 çeşit sıcak yemek dağıtımı, Azez Risale kampı ve çevresinde yaşayan 875 aileye 5275 kişilik tek çeşit sıcak yemek ve ekmek, Azez Armuta kampında yaşayan 295 aileye 1875 kişilik tek çeşit sıcak yemek ve ekmek, Azez Telcibbin kampında yaşayan 4860 kişiye ekmek ve Azez Fecr’de bulunan iki kampta yaşayan 1674 kişiye ekmek dağıttı. Ayrıca Beşir Derneği İdlib ve çevresindeki 24 kampa da 30 bin adet ekmek dağıtımında bulunarak Suriye’de gönüller yapmayı sürdürdü.