Kapat

Beşir Derneği Gönüllüleri Konya’da AFAD Eğitimlerine Katıldı

Beşir Derneği temsilcileri ve gönüllüler, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’nın (AFAD) Konya’daki eğitimlerine katıldı.

Türkiye, su baskını, sel, çığ, heyelan, yangın ve deprem gibi doğal afetlerle sıklıkla yüz yüze kalıyor. Ülkemizde her yıl ortalama büyüklüğü 5 ile 6 arasında değişen en az bir deprem meydana geliyor ve ülkemiz, bu depremlerde yaşanan insan kaybı açısından dünyada üçüncü, etkilenen insan sayısı açısından ise sekizinci sırada yer alıyor. Doğal afetlerin doğrudan ya da dolaylı olarak neden olduğu maddi ve manevi kayıplar, afet yönetiminin ve koordinasyonunun günümüz dünyasında ne kadar titizlikle ele alınması gerektiğini gösteriyor.


Beşir Derneği de gönüllüleri için, olası afet durumlarında efektif ve bilinçli olarak yardım edebilmek, hızlı ve doğru bir şekilde koordine olmak ve muhtemel mağduriyetler karşısında profesyonel ekiplere destek olmak amacıyla eğitim programları düzenliyor. 


Bu kapsamda Beşir Derneği Karatay, Selçuklu, Seydişehir ve Beyşehir temsilciliklerinin yanı sıra diğer gönüllüler, Konya AFAD İl Müdürlüğü’nde verilen eğitime katıldı. Dünyanın neresinde olursa olsun insanlık adına hizmetlerde bulunmak ve doğal afet durumları da dâhil olmak üzere her alanda insanlara faydalı olabilmek amacıyla çalışmaları yürüten edinen Beşir Derneği gönüllüleri, aldıkları eğitimden memnuniyetle ayrıldı.


Fotoğraf Galerisi