Kapat

Beşir Derneği Gönüllüleri Aydın’da Temel Afet Eğitimlerine Katıldı

Beşir Derneği Aydın Temsilciliği gönüllülerine Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Aydın İl Müdürlüğünde temel afet bilinci eğitimi verildi.


Türkiye, su baskını, sel, çığ, heyelan, yangın ve deprem gibi doğal afetlerle sıklıkla yüz yüze kalıyor. Ülkemizde her yıl ortalama büyüklüğü 5 ile 6 arasında değişen en az bir deprem meydana geliyor ve ülkemiz, bu depremlerde yaşanan insan kaybı açısından dünyada üçüncü, etkilenen insan sayısı açısından ise sekizinci sırada yer alıyor. Doğal afetlerin doğrudan ya da dolaylı olarak neden olduğu maddi ve manevi kayıplar, afet yönetiminin ve koordinasyonunun günümüz dünyasında ne kadar titizlikle ele alınması gerektiğini gösteriyor.

 

Beşir Derneği de gönüllüleri için, olası afet durumlarında efektif ve bilinçli olarak yardım edebilmek, hızlı ve doğru bir şekilde koordine olmak ve muhtemel mağduriyetler karşısında profesyonel ekiplere destek olmak amacıyla eğitim programları düzenliyor.

 

Bu kapsamda Beşir Derneği Aydın Temsilciliği AFAD Aydın İl Müdürlüğü’nde verilen temel afet bilinci eğitimine katıldı. Dünyanın neresinde olursa olsun insanlık adına hizmetlerde bulunmak ve doğal afet durumları da dâhil olmak üzere her alanda insanlara faydalı olabilmek amacıyla çalışmaları yürüten edinen Beşir Derneği gönüllüleri, aldıkları eğitimden memnuniyetle ayrıldı.

 

Beşir Derneği Aydın Temsilcisi Fatih Günaydın, “AFAD İl Müdürlüğümüzün, ilk 72 saat ve temel afet bilinci eğitimlerine katıldık. Başta Aydın AFAD Müdürümüz Sayın Ramazan Harman’a, Eğitim Şube Müdürü Sayın Suat Sönmezışık’a ve kıymetli dernek gönüllülerimize şükranlarımızı sunarız.”