Kapat

Beşir Derneği Gönüllüleri AFAD Eğitimlerine Katılıyor

Beşir Derneği gönüllüleri, T.C. Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’nca (AFAD) verilen eğitimlere katıldı.

Türkiye, su baskını, sel, çığ, heyelan, yangın ve deprem gibi doğal afetlerle sıklıkla yüz yüze kalıyor. Ülkemizde her yıl ortalama büyüklüğü 5 ile 6 arasında değişen en az bir deprem meydana geliyor ve ülkemiz, bu depremlerde yaşanan insan kaybı açısından dünyada üçüncü, etkilenen insan sayısı açısından ise sekizinci sırada yer alıyor. Doğal afetlerin doğrudan ya da dolaylı olarak neden olduğu maddi ve manevi kayıplar, afet yönetiminin ve koordinasyonunun günümüz dünyasında ne kadar titizlikle ele alınması gerektiğini gösteriyor.


Beşir Derneği de gönüllüleri için, olası afet durumlarında efektif ve bilinçli olarak yardım edebilmek, hızlı ve doğru bir şekilde koordine olmak ve muhtemel mağduriyetler karşısında profesyonel ekiplere destek olmak amacıyla eğitim programları düzenliyor.  


Bu kapsamda Beşir Derneği İzmit Temsilciliği gönüllüleri, İl AFAD Müdürlüğü’nde temel ilk yardım dersleri ve ekipman tanıtımı eğitimine katıldı. Dünyanın neresinde olursa olsun insanlık adına hizmetlerde bulunmak ve doğal afet durumları da dâhil olmak üzere her alanda insanlara faydalı olabilmeyi düstur edinen Beşir Derneği gönüllüleri, aldıkları eğitimden duydukları memnuniyeti dile getirdi.


Fotoğraf Galerisi