Kapat

Beşir Derneği Gıda Yardımları

Türkiye’de 4 bin aile her ay düzenli yardım alıyor. Bu ailelerin yarısından fazlasının ise kapısına kadar gidiyoruz.


Beşir Derneği, ihtiyaç sahiplerinin siparişleri doğrultusunda hazırladığı gıda paketlerini kapı kapı dolaşarak ulaştırmaya devam ediyor. Her ay 4000 aileye düzenli yardımlar ulaştırıyoruz. 4000 ailenin 2100’ünün kapısına kadar gidiyoruz. 1900’ü ise paylaşım noktalarından düzenli yardım alıyor. Geliştirdiğimiz bu yardım modeliyle yüzler güldürmeye devam ediyoruz.

 

Bu yardım modelinde ihtiyaç sahipleri, ihtiyaç duydukları ürünleri temsilcilikler aracılığıyla tanımlanan puan miktarınca sipariş ediyor ve siparişler, Beşir’ler tarafından kendilerine teslim ediliyor. Bu yöntemle evde mercimeği bulunan ihtiyaç sahibine yeniden mercimek götürülmesinin önüne geçmek suretiyle kaynak tasarrufu sağlanıyor. Böylece dağıtım yapmak yerine yardım yapılmış oluyor.

 

Nitelikli insani yardım modeli dediğimiz bu sistemi 2018’de hayata geçirdik. Derneğimizin hayata geçirdiği bu yardım modelinde ihtiyaç sahipleri kendi ihtiyaçları doğrultusunda talepte bulunuyor ve gelen taleplere göre Türkiye genelinde bulunan 12 adet Lojistik Depomuzdan kişiye özel yardım paketleri hazırlanıp teslim ediliyor.

 

Yardım çalışmalarımızın yüzde yetmişini Türkiye’de, kendi ihtiyaç sahiplerimize yönelik gerçekleştiriyoruz. Yazılımı ve altyapısı derneğimiz tarafından geliştirilen ‘Online Bağış Takibi ve Otomasyon Sistemi’ sayesinde ise yardımseverlerin yaptıkları bağışlar, kolayca takip edilebiliyor.

 

İhtiyaç sahipleri, Paylaşım Noktası olan bölgelerde zaten kendi istediklerini kendileri sosyal marketten alabiliyor ve onların kapılarına gidilmiyor. Ancak Paylaşım Noktası olduğu halde oraya gidemeyecek durumda olan ihtiyaç sahiplerine yine siparişleri doğrultusunda teslimat yapıyoruz.


Fotoğraf Galerisi