Kapat

Beşir Derneği Genel Başkanı Fatih Sarıyar Suriye'de Yapılan İnsani Yardım Faaliyetlerini Yerinde İncelemek Üzere Afrin Bölgesine Ziyarette Bulundu.

Beşir Derneği Genel Başkanı Fatih Sarıyar Kilis'te bulunan Suriye Koordinatörlüğü'nün yaptığı faaliyetleri yerinde incelemek üzere Afrin'in Cinderes bölgesinde bulunan Muhammediye ve Dair Balout kamplarını ziyaret etti. Aynı zamanda günlük 200 bin ekmek üretim kapasiteli fırınlarımızdan gelen ekmeklerin dağıtım organizasyonuna da katılan Sarıyar, düzenlenen dağıtım faaliyetinden sonra Gaziantep'te bulunan Güneydoğu Anadolu Koordinatörlüğü'ne geçti.

Türkiye ve dünyada "Gönüller Yapmaya Geldik" düsturu ile insani yardım organizasyonlarına hız kesmeden devam eden Beşir Derneği, gıda malzemelerinden yakacak yardımlarına, sağlık kitlerinden temizlik malzemelerine kadar olan temel ihtiyaç malzemelerini ihtiyaç sahiplerine buluşturuyor. Bunun yanında Beşir Derneği, Kilis ve Reyhanlı'da bulunan aşevi ve fırınları ile ihtiyaç sahiplerinin içini ısıtacak sıcak yemek ve ekmek yardımları dağıtmaya devam ediyor.


Bu kapsamda Beşir Derneği Suriye Koordinatörlüğü tarafından gerçekleştirilen insani yardımları yerinde incelemek üzere Suriye'ye giden Beşir Derneği Genel Başkanı Fatih Sarıyar, Afrin bölgesinde bulunan Muhammediye ve Dair Balout kamplarında incelemelerde bulundu. Kamp bölgelerinde Kiliste bulunan ekmek fırınlarımızda üretilen ekmeklerin dağıtım organizasyonuna katılan Sarıyar; " Her gün ekmek ve temel ihtiyaç malzemesi getirdiğimiz bu kamplarda kış çok zor geçiyor. Çocukların bir çoğu terlik ve kazakla geziyor malesef. Bu hüzünlü manzara karşısında montumun içerisinde buz kestim" şeklinde açıklama yaptı.


Yapılan Organizasyonun ardından Gaziantep'de bulunan Güneydoğu Anadolu Bölge Müdürlüğüne geçen Sarıyar, burada 2018 yılı değerlendirmesi yapmak üzere gönüllü buluşması gerçekleştirdi.