Kapat

Beşir Derneği Gençlerle El Ele

Lüleburgaz’da Gençlik ve Spor Müdürlüğünün düzenlediği “Bahar Yürüyüşü” gerçekleşti. Kırklareli Valisi Mustafa Yaman’ ın eşi Gülseren Yaman’ın da katıldığı etkinliğin sonunda katılımcılara Beşir Derneği Kırklareli Temsilciliği yemek ikramı sundu.

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle Gençlik ve Spor Müdürlüğünün düzenlediği etkinlikler çerçevesinde düzenlenen “Bahar Yürüyüşü”ne yoğun katılım oldu. 250 kişinin katıldığı yürüyüşe Kırklareli Valisi Mustafa Yaman’ ın eşi Gülseren Yaman ve Gençlik ve Spor Müdürlüğünden yetkililer katıldı. Etkinlik sonunda Beşir Derneği’nin düzenlediği yemeğe Beşir Derneği Kırklareli Temsilcisi Recep Dal ev sahipliği yaptı.

“Beşir Derneği tüm dünya gençliğine hizmet ediyor”

Katılımcılara Beşir Derneği hakkında bilgiler veren Recep Dal yaptığı konuşmada gençliğin önemine dikkat çekerken, Beşir Derneği’nin özellikle gençlik için büyük çalışmalar yaptığını belirtti. Dal; “Beşir Derneği; burs, barınma, giyim, okul araç gereçleri ve yurt dışı eğitim yardımlarını düzenli olarak ihtiyaç sahibi olan gençlere ve çocuklara ulaştırıyor. Ayrıca biz sahip çıkarsak çocuklarımız ve gençlerimiz sokaklardan kurtulur düşüncesiyle sokak çocukları için projelerimizi gerçekleştiriyoruz. Beşir Derneği olarak geleceğimiz olan çocuklarımıza sahip çıktığımız sürece var olabiliriz. İmkansızlıklar çocuklarımızın kaderi olmasın. Hep beraber geleceğimize sahip çıkalım diyoruz. Bu çalışmaları sadece yurt içinde değil yurt dışında da gerçekleştiriyoruz. Somali, Açe gibi ülkelerde açtığımız okul ve yetimhaneler ile tüm dünya gençliğine hizmet ediyoruz” dedi.