Kapat

Beşir Derneği, Gençleri Uyuşturucuya Karşı Bilgilendiriyor

Beşir Derneği Genel Başkanı Yrd. Doç. Dr. Cevdet Şanlı, Akyazı’da düzenlenen “Uyuşturucu ve Gençlik” konferansında halka buluştu.

Semerkand Haftası etkinlikleri kapsamında Beşir Derneği Akyazı Temsilciliği, Semerkand Vakfı Akyazı Temsilciliği ve İlçe Emniyet Müdürlüğü “Uyuşturucu ve Gençlik” adlı konferans verdi.

Konferansa İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Karakaş, Garnizon Komutanı Binbaşı Mutlu Karaca, Beşir Derneği Akyazı Temsilcisi Soner Bayraktar, Semerkand Vakfı Akyazı Şube Başkanı Erdinç Bora, parti temsilcileri ve çok sayıda vatandaşlar katıldı.

Konferansta konuşan Beşir Derneği Genel Başkanı Cevdet Şanlı, gençliğimiz sorunları ve çözüm yolları hakkında halkı bilgilendirdi.

“Gençler dünyanın geleceği”

Sakarya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlar Mücadele Şube Müdüründe görevli Polis memuru Kamil Yılmaz “Uyuşturucu ve Çocuklarımız” adlı sunum yaptı.

Yılmaz “halk arasında Ottur Günahı yoktur deniyor. Aslında tam tersi. Ottur ama günahı pek çoktur” dedi. Yılmaz “benim çocuğum yapmaz sözü ise kendimizi kandırmaktan öteye gitmez. Akyazı uyuşturucu konusunda en riskli bölgemiz. Bu konuda birçok çalışmalarımız var fakat sadece Polisiye tedbir yetmiyor. Aileler de çocuğunu kontrol etmeli. Çocuğumuzun davranış değişiklikleri, arkadaş çevresi çok önemli. Aile çocuğunun her saniyesine hakim olmalı” dedi.

Kamil Yılmaz daha sonra slayt gösterisi ile uyuşturucunun insan üzerindeki etkisi ve başlama anında nasıl bir değişikliklerin yaşandığını gösterdi. “Yapacağımız ortak çalışmalar neticesinde Akyazılı genç kardeşlerimizi madde bağımlılığından kurtarmanın yollarını hep birlikte çözeceğiz” dedi.


Fotoğraf Galerisi