Kapat

Beşir Derneği

Beşir Derneği Ermenek’te 38 Gün Aralıksız Hizmet Verdi

Maden kazasından hemen sonra bölgeye ekiplerimiz ile Beşir Derneği olarak 38 gün aralıksız 24 saat hizmet verildi. Son şehidimizin madenden çıkarılmasına kadar ümitli bekleyişimiz ailelere ve kurtarma ekiplerine hizmet ederek devam etti.

Beşir Derneği Ermenek’te 38 Gün Aralıksız Hizmet Verdi

Maden kazasından hemen sonra bölgeye giden  ekiplerimiz ile Beşir Derneği olarak 38 gün aralıksız 24 saat hizmet verildi.

Son şehidimizin madenden çıkarılmasına kadar ümitli bekleyişimiz ailelere ve kurtarma ekiplerine hizmet ederek devam etti.

Başta Karaman Temsilciliğimiz ve çevre il temsilciliklerimiz nöbetleşe usulü ile hizmeti devam ettirdiler.  

Tüm bu hizmetleri yürütürken ki amacımız Soma’da olduğu gibi Ermenek’te de acıları paylaşmak ve maddi manevi destek olmaktır. Soma faciasının acıları henüz yüreklerimizde taze iken yaşadığımız bu yeni acı ülkemiz insanını derinden etkilemiştir.  

Böyle durumlarda milli duygularımız acıyı kendi acımız gibi bize hissettirir ve tüm ilgimizi o noktaya yöneltir.  İşte bunun içindir ki Beşir Derneği gönüllüleri, son şehidimizin toprak altından çıkarılıncaya kadar orada kar kış demeden hizmet vermeye devam ettiler.

Ayrıca saha koordinatörümüz Mustafa Şahin’in kız bu günlerde dünya evine babası yanında olmadan girdi. Acıyı ve hizmeti tüm benliği ile yaşayan koordinatörümüz Mustafa Şahin acılı aileleri ve hizmeti bırakıp kızının yanına gidemedi.  “Şehitlerimiz toprağın altında iken ben nasıl olurda düğüne giderim” anlayışını gönüllere koyan karşılıksız hizmet aşkı Beşir Derneği gönüllülerinin en önemli vasıflarındandır. Bu acılı günlerde birbirimiz için fedakârlık yapmayacağız da ya ne zaman yapacağız. İşte biz böyle bir ali milletin evlatlarıyız.

Sahada bulunan tüm kurtarma ekiplerinin, güvenlik güçlerimizin, ailelerin temel gıda ihtiyaçlarını karşılamak için 24 saat hizmetimiz her türlü zorluğa rağmen devam etti.

Saha koordinatörümüz Mustafa Şahin Duygularını şöyle ifade etmektedir. “Büyüğümüzün buyurduğu gibi hiç bir olumsuzluk hizmete mani değildir deyip, bazen üşüdük ateş yaktık, elektrik kesildi araç farlarından yararlanarak aydınlattık, hizmetin neresinde olursak olalım hizmetçi olduğumuzu unutmayarak, 7/24 hizmete devam ettik çünkü GÖNÜLLER yapmaya geldik. Hizmette bulunan Ermenek, Güney yurt, Katran, Başyaylalar, Konya, Karaman, Antalya, Alanya, Manavgat, Afyon, Beysehir, Akşehir, Seydişehir, Aksaray, Ereğli, Isparta, Burdur, Bucak, Ilgın ve  Niğdeli, Beşir Derneği gönüllülerine, Semerkand vakfımıza , ayrıca bizlere destek veren tüm bağışçılarımıza, teşekkür eder, Şehitlerimize Allah c.c Rahmet, Ailerine Başsağlığı dilerim.”

Bizde tüm emeği geçen gönüllülerimize ve bağışçılarımıza teşekkür eder Şehitlerimize Allah cc. Rahmet, ailelerine başsağlığı dileriz. Dua ediyoruz bir daha bu acıları yaşamayalım.