Kapat

Beşir Derneği Elbistan’da Aşure İkramında Bulundu

Beşir Derneği Elbistan’da 2500 kişilik aşure ikramında bulundu.


Beşir Derneği 81 ilde bulunan 250’ye yakın temsilciliğiyle aşure ikramlarına devam ediyor. Bu kapsamda Beşir Derneği Elbistan Temsilciliği tarafından 2500 kişilik aşure ikramı gerçekleştirildi. Beşir Derneği Elbistan Temsilcisi Fehmi Gözükara, aşure ikramıyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, şunları söyledi:

 

“Allah'ın ayı olarak bilinen Muharrem ayı, ilahi bereket ve feyzin, Rabbani ihsan ve keremin coştuğu ve bollaştığı bir aydır. Bu ayda nice güzelliklerin ve kurtuluşların, tatlı ve mutlu günlerin başlangıcı olan Aşure gününü kutluyoruz. Aşure gününü aslına ve ruhuna uygun olarak değerlendirmemiz gerekmektedir. Bu değerlendirme ile de ahlakımızı güzelleştirmeyi, sevgi ve dostluk bağlarımızı geliştirmeyi, ömrümüz boyunca Yüce Rabbimizin emirlerine ve Peygamber Efendimizin sünnetine sıkı sıkıya bağlanmamızın bizim kazancımız olacağını hatırlatırız.”

 

Gözükara, sözlerini şöyle sürdürdü:

 

“Beşir Derneği olarak her zaman hayırlara vesile olmaya çalışıyoruz. Geleneksel hale getirdiğimiz aşure ikramımızın bu yıl 4.’sünü gerçekleştirdik. Her yıl bir önceki yıldan daha iyi olma gayretindeyiz. Bu yılda Elbistan halkımıza ve özellikle esnaflarımıza yaklaşık 2 bin 500 kişilik aşure ikramında bulunduk. Aşure ikramımızda bize desteklerini esirgemeyen halkımıza teşekkür ederim.”  


Fotoğraf Galerisi