Kapat

Beşir Derneği Edirne Cezaevinde Konferans Düzenledi

Beşir Derneği, mahkumlara yönelik etkinlerine devam ediyor. Dernek, cezaevi sakinleri için Edirne Kapalı Cezaevinde ‘Fetih’ konulu konferans düzenledi. Konferansa Beşir Derneği Genel Başkanı Yrd. Doç. Dr. Cevdet Şanlı ve Edirne Temsilcisi Dr. Tuğrul İnce de katıldı.

Mahkumlar için dergi ve kitap projesinin yanı sıra ihtiyaç duyulan alanda yardımlar da götüren Beşir Derneği cezaevi sakinleri için organizasyonlarda yapıyor.

Edirne Kapalı Cezaevindeki konferansa mahkumlar büyük ilgi gösterdiği konferansta konuşan Beşir Derneği Genel Başkanı Yrd. Doç. Dr. Cevdet Şanlı hayatın tamamıyla bir sınavdan ibaret olduğunu hatırlattı. Şanlı; “bugün burada sizlerle bir arada olmanın mutluluğu içerisindeyiz. Aynı duygularla birlikte gülüyoruz, yeri geldiğinde düşünüyoruz. Unutmamamız gereken hayatın bir sınav olduğudur. Bu sınavdan başarıyla geçmek için çabalamak en büyük görevimiz. Beşir Derneği olarak sizler için yaptığımız ve yapacağımız projelerle bu sınavda sizlerle bir olmak istiyoruz” dedi. Cevdet Şanlı, Fetihin önemine de değinirken tarihi olayların etkileri konusunda mahkumlarla soru cevap şekl,inde söyleşi yaptı.

Konferans sonunda cezaevi sakinlerine hediye kitap dağıtıldı.


Fotoğraf Galerisi