Kapat

Beşir Derneği Denizli'de 420 Aileye Kurban Eti Dağıttı

Beşir Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Denizli'de yardıma muhtaç 420 aileye kurban eti dağıtımı gerçekleştirdi.

“Kurban Yeryüzünün Tüm Renkleriyle Yakınlaşmaktır” ilkesiyle yola çıkan Beşir Derneği Denizli Temsilciliği'nin organizasyonu ve hayırseverlerin bağışlarıyla geçtiğimiz Kurban bayramında 420 ihtiyaç sahibi aileye toplam 2.100 kg et dağıtımı yapıldı.

 

Beşir Derneği Denizli Temsilcisi Emrah Gürbüz konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Dini bayramların ülkemizde ve şehrimizde coşkuyla kutlandığını, alan ile veren gönüllerin kucaklaştığını ve özellikle Kurban Bayramının tam bir paylaşma ikliminde gerçekleştiğini ifade etti. Beşir Derneği’nin ilimizde her geçen gün daha çok ihtiyaç sahibine ulaşılmasına vesile olduğundan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Bu vesileyle başta yardım konusunda duyarlılığı çok yüksek olan Denizli halkına ve hayırların yerlerine zamanında ulaşmasında hizmet eden Beşir Derneği gönüllülerimize teşekkürü bir borç bilirim.” dedi.

 

Gürbüz, önümüzdeki günlerde de yaklaşık 300 aileye daha kurban eti dağıtımı planlandığını belirtti.

 

Emrah Gürbüz, ihtiyaç sahiplerinin kendilerine internet üzerinden yardım başvurusu yaptıklarını söyleyerek, “Biz de ihtiyaç sahiplerinin evlerinde çevrelerinde sosyal inceleme yapıyoruz. Yapılan inceleme, araştırma ve soruşturmalar neticesinde gerçek ihtiyaç sahiplerinin tespit ediyoruz.” diye konuştu.

 

Gürbüz, düzenli olarak her ay Denizli’de 70 aileye Beşir Derneği Paylaşım Noktasındaki sosyal marketten yararlanma imkanı tanındığını ve her geçen gün bu sayının arttığını söyledi.

 

İhtiyaç sahiplerinin rencide edilmeden, sanki bir marketten alışveriş yapar gibi diledikleri gibi ihtiyaçlarını temin etmelerine özen gösterdiklerini ifade eden Emrah Gürbüz, Beşir sosyal market projesinin hizmetine devam edeceklerini de ifade etti.


Fotoğraf Galerisi