Kapat

Beşir Derneği Denizli Temsilciliği Afganistan’da Su Kuyusu Açtı

Beşir Derneği’nin su kuyusu projesi hız kesmeden devam ediyor. Su kuyusu projesi kapsamında açılan kuyulara bir yenisi daha eklendi.

Dünyada her altı kişiden biri yeterli miktarda içme suyundan mahrum bir şekilde hayatta kalma mücadelesi veriyor. Hayatın, zengin fakir herkesin vazgeçilmez ihtiyacı olan suya ulaşmak Orta Asya, Afrika, Güney Asya, Arap Yarımadası gibi bölgelerde çok daha zor oluyor ve söz konusu bölgelerde temiz içme suyuna olan ihtiyaç çok daha fazla.   

 

Dünyada her iki kişiden birinin içtiği su sağlıksız. Susuzluktan ya da temiz olmayan suların kullanılması sebebiyle her gün, çoğunluğu çocuk olmak üzere 10 bin kişi yaşamını yitiriyor. Beşir Derneği, hayırsever bağışçılarının yardımlarıyla, ihtiyaç olan bölgeleri tespit edip su kuyuları açıyor ve çatlamış dudakların gülümsemelerine vesile olmak için azami gayret gösteriyor.

 

Bu kapsam da açılan su kuyularına bir yenisi daha eklendi. Beşir Derneği Afganistan’da yeni bir su kuyusu açtı. Beşir Derneği Denizli Temsilciliği’nin hayratı olarak bağışlanan su kuyusu, Afganistanlı Müslüman kardeşlerimize adeta can suyu oldu.

 

Afganistan’ın Mezar-ı Şerif Bölgesi’nin Belh vilayetine bağlı 229 haneli kurak bir köyde açılan su kuyusu, köy halkının yüzünü güldürdü. Yerin 74 metre derinliğinden çıkarılan temiz içme suyundan ortalama 1100 kişi faydalanabilecek.


Fotoğraf Galerisi