Kapat

Beşir Derneği Cerablus’ta 4 Ton Hurma Yardımı Yaptı

Beşir Derneği Suriye Koordinatörlüğü tarafından Cerablus merkez bölgesinde, Cebel ve Zugara kamplarında toplam 4 ton hurma yardımı yapıldı.


Suriye’de yıllardır süregelen iç savaşın başladığı ilk günlerden itibaren bölgedeki savaş mağduru mazlum halka düzenli ayni ve nakdi yardımlar gerçekleştiren Beşir Derneği, Cerablus’ta açtıpı aşevi ve yardım mağazalarıyla, Halep ve İdlib bölgelerindeki sosyal market ve temsilcilikleriyle, Kilis ve Reyhanlı’da bulunan fırın ve aşevleriyle insani yardım çalışmalarını sürdürüyor.

 

Bu kapsamda Beşir Derneği Suriye Koordinatörlüğü tarafından organize edilen yardım çalışmalarına bir yenisi daha eklendi. Yaklaşan kurban bayramı öncesi Cerablus ve çevresindeki kamp alanlarında yaşayan mazlum Suriyeli kardeşlerimizin sevincine vesile olabilmek ve bayram mutluluğunu erkenden yaşatabilmek adına toplam 4 ton hurma yardımı yapıldı.

 

Beşir Derneği Suriye Koordinatörlüğü yetkililerinden yapılan açıklamaya göre bölge halkına her gün Cerablus, Kilis ve Reyhanlı’daki 30 bin kişi kapasiteli aşevlerinden sıcak yemek ikram ediliyor. Ayrıca 200 bin üretim kapasiteli fırınlardan da pita tipi Suriye ekmeği üretilerek dağıtılıyor. Suriye yardımlarını hız kesmeden ve her gün biraz daha ileriye taşıyarak devam ettiren Beşir, hayırsever bağışçılarından aldığı destekle Türkiye’de ve dünyada gönüller yapmaya devam edecek.


Fotoğraf Galerisi