Kapat

Beşir Derneği, Binlerce İnsana Umut Olmaya Devam Ediyor

Beşir Derneği’nin ‘Bir Damla Bin Umut’ projesi kapsamında kan bağışı faaliyetleri devam ediyor.

Kan acil değil, sürekli ihtiyaçtır düşüncesinden hareketle ‘Bir Damla Bin Umut’ kampanyası ile yıl boyunca kan bağış kampanyalarını destekleyip farkındalık oluşturmaya gayret eden Beşir Derneği, Düzce’de 50 ünite kan bağışında bulundu.


Beşir Derneği Düzce Temsilciliği ve Kızılay işbirliğinde, ‘Bir Damla Bin Umut’ kampanyası kapsamında gerçekleşen kan bağışı organizasyonu Semerkand Vakfı’nda yapıldı.


Mübarek Ramazan ayına sayılı günler kala gerçekleşen bu organizasyon, Ramazan’da kan bağışlarının düşmesi dolayısıyla azalan stokları şimdiden takviye etme amacıyla düzenlendi. 20 Mayıs Cumartesi günü, Düzce Belediyesi meydanında kampanyanın ikinci ayağının yapılacağını belirten dernek yetkilileri,


“Kan bağışı hem bizim sağlığımız hem de diğer vatandaşların sağlığı açısından çok önemli. Kan vermek bizleri hiçbir şey kaybettirmez, aksine sağlık açısından doktorlar da düzenli olarak kan verilmesini tavsiye ediyor. Bize ve yakınlarımıza ne zaman kan lazım olacağını bilemeyiz, o yüzden kan bağışı kampanyasına önem veriyoruz. İstatistiklere göre de Ramazan ayında kan bağışı oranı oldukça düşüyor. Bizler de Ramazana sayılı günler kala böyle bir kampanya düzenlemeye karar verdik. Kampanyamızın birinci ayağı oldukça verimli geçti. 20 Mayıs’ta da Düzce Belediyesi meydanında açacağımız stant ile kan bağışı kampanyamıza devam edeceğiz. Tüm Düzcelilerin standımıza uğrayarak kan bağışında bulunmalarını istiyoruz” şeklinde konuştu.


Kampanyanın nihai hedefi, her bireyin düzenli kan bağışçısı olarak, hiçbir kampanyayı beklemeden 4 ayda bir kan bağışı yapmasıdır. O zaman ülkemizde hiçbir zaman acil kan anonslarına ihtiyaç kalmayacaktır.


Fotoğraf Galerisi