Kapat

Beşir Derneği Bingöl'de Protokol Ziyareti Yaptı

Beşir Derneği Merkez Koordinatörü Ergün Çolak, Semerkand Vakfı Bingöl İl Sorumlusu Cengiz Değişgeç ve Beşir Derneği Bingöl İl Temsilcisi Serkan Kışlakçı, Bingöl Valisi Sayın İbrahim Taşyapan’ı makamında ziyaret etti.

Beşir Derneği Merkez Koordinatörü Ergün Çolak, Semerkand Vakfı Bingöl İl Sorumlusu Cengiz Deği��geç ve Beşir Derneği Bingöl İl Temsilcisi Serkan Kışlakçı, Bingöl Valisi Sayın İbrahim Taşyapan’ı makamında ziyaret etti.

Ziyarette Beşir derneğinin yurtdışı ve yurtiçi faaliyetleri hakkında bilgi verildi. 

Beşir derneğinin kamu yararına çalışan dernekler statüsünde yurt dışı 55 ülkede ve yurt içinde 242 il ve ilçede faaliyetlerini sürdürdüğü, veren el ile alan eli buluşturduğu ifade edildi.

Vali Taşyapan, yardıma muhtaç kimseleri tespit ederken ve sosyal inceleme yapılırken insanları kırmadan ve incitmeden bu işlemlerin yapılması gerektiğini ifade etti. Yardıma muhtaç kimselere yardım yapanların yardım alanlara teşekkür etmesi gerektiği, bu konuda atalarımızın davete gelen misafirlere diş kirası vermelerini örnek gösterdi.

Beşir Derneği ve Semerkand Vakfı Heyeti Bingöl Belediye Başkanı Sayın Yücel Barakazi’yi makamında ziyaret etti.

Ziyarette Beşir derneğinin yurtdışı ve yurtiçi faaliyetleri hakkında bilgi verildi. 

Beşir derneğinin kamu yararına çalışan dernekler statüsünde yurt dışı 55 ülkede ve yurt içinde 242 il ve ilçede faaliyetlerini sürdürdüğü ifade edildi.

Belediye Başkanı Barakazi, “Yardıma muhtaç kimselere sadece maddi yardımın yapılmasının yeterli olmadığını, bunun yanında irşad faaliyetlerinin de yapılması gerektiğini ifade etti”.

Belediye Başkanına Yurtiçi ve yurt dışında maddi yardımın dışında insanların manevi ihtiyaçları içinde faaliyetlerin yürütüldüğü ifade edildi.


Fotoğraf Galerisi