Kapat

Beşir Derneği Aşevleri Her Gün Sıcak Yemek İkramına Devam Ediyor

Beşir Derneği, aşevlerinden yaptığı sıcak yemek ikramları ile zor durumda yaşayan ailelerin yardımına koşuyor.


Beşir Derneği Kilis, Cerablus ve Arakan kamplarında bulunan aşevlerinden yaptığı sıcak yemek ikramları ile her gün binlerce ihtiyaç sahibi ailenin yardımına koşuyor. Ayrıca her an hazırda bekleyen 5 bin kişilik mobil aşevi ile de Beşir Derneği, doğal afet, göç, sel, deprem gibi acil durumlarda oluşabilecek sıcak yemek ihtiyacını vakit kaybetmeden karşılayabiliyor.

 

Aşevlerinden Suriyelilere Yardım

 

Kilis ve Cerablus’ta bulunan toplam 30 bin kişilik yemek üretme kapasitesine sahip aşevlerinden hem söz konusu ilde yaşayan ihtiyaç sahibi, yetim, dul, kimsesiz ve bakıma muhtaç ailelere hem de kamp alanlarındaki savaş mağduru mazlumlara her gün sıcak yemek ikramı gerçekleştiriliyor.

 

Arakan’da Sıcak Yemek İkramı

 

Türkiye’de ve dünyada gönüller yapmaya geldik diyerek yola çıkan derneğimiz, Arakan’da devletimiz tarafından açılan sahra hastanesinin aşevi hizmetini üstlenmiş durumda. Her gün hastanede tedavi gören mazlum ve mahzun Arakanlıların, doktor gözetimindeki özel menüleri de dahil olmak üzere üç öğün yemek ihtiyacını karşılıyor. Ayrıca hastanedeki doktorlara, çalışanlara ve diğer görevlilere de her gün sıcak yemek ikram ediliyor.

 

Mobil Aşevi Acil Durumlarda Hazır

 

Beşir Derneği, her an hazırda bekleyen 5 bin kişilik mobil aşevi ile de doğal afet, göç, sel, deprem gibi acil durumlarda oluşabilecek sıcak yemek ihtiyacını vakit kaybetmeden karşılayabiliyor.