Kapat

Beşir Derneği Arnavutluk’a Yardım Tırı Gönderdi

Beşir Derneği Arnavutluk’taki ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere insani yardım malzemeleri taşıyan bir tır gönderdi.

Beşir Derneği  Arnavutluk’a  Yardım Tırı Gönderdi

Beşir Derneği  Arnavutluk’taki ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere insani yardım malzemeleri taşıyan bir tır gönderdi.

Tırın hareketinden önce Gazi Osman Paşa Belediyesi önünde tören düzenlendi. Törene Beşir Derneği adına Beşir Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Cevdet ŞANLI, Beşir Derneği 11. Merkez Sorumlusu İsa ÖZEL, Küçükköy Beşir Derneği Temsilcisi Arif AKBAŞ,  İstanbul Ak Parti milletvekili Hüseyin BÜRGE, Ak Parti Gazi Osman Paşa İlçe Başkanı Sn. Avukat Şahin PİRDAL, Gazi Osman Paşa Belediye Başkan Yardımcıları Serkan ACAR, Ömer Faruk YILDIZ, Ahmet BÜLBÜL,  Beşir AÇIKCA ve vatandaşlar katıldılar.

Beşir Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Cevdet Şanlı törende yaptığı “Bizler bu tür organizasyonların devamlılığını arzu ediyoruz. İnsanların hayat standartlarını yakaladığı, ihtiyacın en aza indiği bir dünya düzeni arzu ediyoruz. Bu amaca yönelik olarak da ecdadımızın bize bıraktığı miras doğrultusunda bu tür yardımlarımız devam edecektir” dedi.

Gazi Osman Paşa Belediye Başkan Yardımcısı Serkan ACAR da güzel çalışmaları ile tanınan Beşir Derneği ile birlikte Arnavutluk’a tır göndererek sadece doğuya değil batıya da yardım çalışması yaptıklarını belirtti.

 İstanbul Ak Parti milletvekili Hüseyin BÜRGE de yaptığı konuşmada insanın insan olarak değerlendirildiğinde ve herkese Âdem ile Havva’nın çocukları olarak bakıldığında ihtiyaç sahibi insanların din, dil ve ırkının ortadan kalkacağını, böylelikle hem Suriye’li sığınmacılara, hem Arnavutluk’a ve nerede ihtiyaç sahibi varsa yardım etmenin zorunluluk olacağını belirtti.

Törenin ardından yola çıkan tırda kışlık giyim ve gıda malzemeleri bulunuyor. Tırın Arnavutluk’a ulaşmasının ardından malzemeler ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak.


Fotoğraf Galerisi