Kapat

Beşir Derneği Ankara’da, Gündem: Arakan!

Beşir Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Yard. Doç. Dr. Cevdet Şanlı, çeşitli ziyaretlerde bulunmak üzere Ankara’daydı.

Yaptığı ziyarette Beşir Derneği’nin Ankara’daki tüm temsilcileriyle bir araya gelen ve saha çalışmalarıyla ilgili detaylı incelemelerde bulunan Beşir Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Yard. Doç. Cevdet Şanlı, TÜMSİAD Ankara Şube Başkanlığı’nın düzenlemiş olduğu toplantıya da katıldı.

 

Beşir Derneği’nin Arakan faaliyetleri başta olmak üzere yapılan insani yardımları TÜMSİAD yöneticileriyle paylaşan ve paydaş STK’lar olarak Arakan için yapılabilecekler hakkında değerlendirmelerde bulunan Şanlı, daha sonra Beşir Derneği Ankara Bölge Müdürlüğü Lojistik Deposu’nda incelemelerde bulundu.

 

İncelemeler sırasında 2011 yılından bu yana derneğimizin yapılan değişimlerle gelişerek bugünkü durumuna gelişi, temsilcilerin sahada bu gelişmeye katkıları, yapılan yurt içi ve yurt dışı faaliyetlerinin, bölge depoları ve teşkilatlanma, temsilcilik ofislerinin açılmasının gerekliliği ile kaynak oluşturma usulleri üzerinde duruldu.

 

Ayrıca Beşir Derneği Ankara Bölge Müdürü Ahmet Doğan da TÜMSİAD Genel Sekreteri M.Osman Kurtkan Kapıcıoğlu, Semerkand Vakfı 6.Bölge Başkanı Hakan Gökçe, Semerkand Vakfı Ankara Şube Başkanları ve diğer TÜMSİAD üyesi işadamlarının bulunduğu toplantıya katıldı ve derneğimizin yurtiçi-yurtdışı faaliyetlerini anlattı.

 

Toplantıda özellikle Arakan'da yaşanan son olaylar, Bangladeş Coxs Bazar'daki Arakanlıların kaldığı kamptan yeni dönen Beşir Derneği Genel Müdürü Fatih Sarıyar’ın tespitleri, bölgedeki son durum ve Beşir Derneği’nin Arakan’daki yardım faaliyetleri aktarıldı.


Fotoğraf Galerisi