Kapat

Beşir Derneği Akdeniz Bölge Müdürlüğünden Yardım Konvoyu

Beşir Derneği Akdeniz Bölge Müdürlüğü Lojistik Merkezinden Kilis’e gönderilen yardım TIR’ı, dualarla uğurlandı.


Beşir Derneği Akdeniz Bölge Müdürlüğü Lojistik Merkezinde düzenlenen törenle Kilis’e gönderilen yardım TIR’ı, dualarla uğurlandı. Beşir Derneği’nin Kilis ve Reyhanlı’daki günlük 200 bin ekmek üretme kapasiteli fırınlarında kullanılmak üzere hazırlanan yardım malzemeleri, Konya’dan yola çıktı.

 

Törene Konya İl Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürü Yıldız TOSUN, AFAD İl Müdür Yardımcısı Zekeriya VURAL, Semerkand Vakfı Selçuklu Başkanı Bekir YILMAZ, Beşir Derneği Konya ilçe temsilcileri, hayırsever vatandaşlar ve gönüllüler katıldı.

 

AFAD Konya İl Müdürü Yıldız TOSUN törende yaptığı konuşmada, “İyi günde kötü günde her zaman yanımızda olan Beşir Derneğimize yürekten teşekkür etmeyi bir borç biliyorum. Allah (c.c) Beşir Derneğinden razı olsun. Sivil toplum kuruluşlarımızın yanımızda olması bize büyük bir güç vermektedir.” diyerek sözlerini tamamladı.

 

Beşir Derneği Akdeniz Bölge Müdürü Mustafa Şahin ise Suriye'de 7 yıldır tüm dünyanın gözü önünde bir insanlık trajedisi yaşandığını belirterek, “Savaşın başladığı günden bu yana bölgede gıda, yakacak, barınma başta olmak üzere birçok alanda yardım çalışmaları yapıyoruz.” dedi. Şahin, "Geçmişte ülkemizde savaşların olduğu yıllarda bizler de benzer sıkıntılara düşmüştük ve oralardaki kardeşlerimiz bize yardım etmişti. Şimdi biz de aynı şekilde oradaki kardeşlerimize ırk ve din ayrımı yapmadan yardım yapmak için gayret gösteriyoruz." diyerek sözlerini sürdürdü.

 

Suriye'deki sorunun artık sadece o ülkenin sorunu olmadığını Türkiye'nin de güvenlik sorunu olduğunu söyleyen Şahin, "Zeytin Dalı Harekâtı ile hem kendi güvenliğimizi sağlayacağız hem de mazlum insanlar rahat nefes alacak. Biz Beşir Derneği olarak yardım görevini üstlendik. Bu yardım konvoyunun hazırlanmasında emeği geçen ve bu geç saatlere kadar bizleri yalnız bırakmayan herkesten Allah (c.c) razı olsun.” dedi.


Fotoğraf Galerisi