Kapat

Beşir Derneği

Beşir Derneği Akçakale’de 3500 Suriyeliye Yardım Etti

Beşir Derneği Akçakale Temsilciliği, Ş.Urfa Akçakale'ye bağlı köylerde yaşayan 3500 Suriyeliye gıda ve erzak yardımında bulundu.

Türkiye genelinde 242 temsilciliği ile hizmet veren Beşir Derneği, 55 ülkede olduğu gibi yurt içinde de yardım faaliyetlerine devam ediyor. Son olarak Beşir Derneği Akçakale Temsilciliği, Ş.Urfa Akçakale'ye bağlı köylerde yaşayan 3500 Suriyeliye gıda ve erzak yardımında bulundu.

Derneğin Akçakale temsilcisi İsa Yalçın, ülkelerindeki iç savaştan mağdur olan ve köylere sığınmış Suriyeli vatandaşlara yardım eli uzatarak onların gıda ihtiyacını düzenli olarak karşıladıklarını ifade etti.  

Yalçın, "Beşir Derneği olarak Türkiye genelinde ihtiyaç sahibi insanlara yardımlarımız devam ediyor. Derneğimiz, 3 yıldır 200.000’den fazla Suriyeli kardeşimize düzenli olarak yardım götürüyor. Akçakale'ye bağlı Aşağı Arıcan, Yukarı Arıcan, Aşağı Dibat, Yukarı Dibat ve Kayalık köylerinde yaşamlarını sürdüren 3500 Suriyeliye Akçakale Temsilciliği olarak gıda yardımı dağıttık. Bundan sonrada bu kardeşlerimize yardımlarımız sürecektir” diyerek sözlerini tamamladı. 


Fotoğraf Galerisi