Kapat

Beşir Derneği, Ağrı Yerel Basınını Ziyaret Etti

Beşir Derneği Ağrı Temsilcisi Kadir Çelik ve heyet üyelerinden Umut Uğur, yerel basın temsilcilerini ziyaret etti. Ziyaretten dolayı memnuniyetlerini belirten basın temsilcileri, derneğin faaliyetlerinin Ağrı halkının takdirini kazandığını ve Ağrı Basınında da sürekli Beşir Derneği haberlerine yer verildiğini dile getirdiler. Ağrı'da yardım bilincinin oluşmasına vesile oldukları için mutlu olduklarını belirten dernek temsilcisi Kadir Çelik, “duyarlı vatandaşları yardım organizasyonlarına katılmaya davet ediyoruz” dedi.

Ziyaretlerde Beşir Derneği Ağrı Temsilciliği’nin 2013 yılı faaliyetlerini anlatan Çelik, başta Ağrı olmak üzere yurt içi ve yurtdışına toplanan yardımları ulaştırdıklarını ifade etti.

Ağrı merkezde 200 eve ramazan kumanyası dağıtıklarını belirten Çelik şunları kaydetti:

" Ağrı merkez ve ilçelerde 8 ton patates ihtiyaç sahibi ailelerde dağıtıldı. Toplanan yardımlarla Suriye’ye 250 kişilik giysi yardımı yapıldı. Ağrı merkezde 200 ev ramazan kumanyası ulaştırıldı. Dernek olarak yapmış olduğumuz Kan kampanyasında 206 ünite kan toplanarak doğuda en çok kan veren il olduk. Ücretsiz 1000 adet Beşir Derneği takvimi dağıtımı yapıldı. Kandil geceleri hastaneler ziyaret edilip kandil simidi ve Semerkand Dergisi hediye edildi. Cezaevi ziyaretlerimizde mahkumlara kitap ve dergi hediye edilmesi dışında düzenli olarak ihtiyaç sahibi ailelerin acil gıda, giyim, yakacak ihtiyaçları derneğimiz tarafından karşılandı."

Yaz Kuran kurslarına destek amaçlı 1,000 adet Kuranı Kerim dağıtıldığını ifade eden Çelik şöyle devam etti:

"Arakan ve Suriye için maddi yardım makbuzları halinde maddi destek verildi. Kurban bayramında 150 - 200 aileye ve medreselere kurban eti dağıtıldı. Ramazan’da yemek organizasyonu yapıldı. Somali, Pakistan ve Ağrı’da kesilmek üzere adaklar kesildi."


Fotoğraf Galerisi