Kapat

Beşir Derneği 3 TIR dolusu yardım gönderdi

Beşir Derneği 3 TIR dolusu yardım gönderdi

Beşir Derneği, başta Halep olmak üzere Suriyeli mültecilere ve diğer ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere Trabzon’dan 3 TIR dolusu yardım malzemesini yola çıkardı.

 

Beşir Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği koordinesinde; Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD), Semerkant Vakfı ve Gençlik Eğitim ve Kültür Konfederasyonunun (GENÇ-KON) katkılarıyla gerçekleştirilen kampanya sonucunda toplanan yardım malzemeleri

1 TIR un, 1 TIR muhtelif gıda ve 1 TIR battaniye ve giyim malzemesini ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere yola çıkardıklarını kaydeden Beşir Derneği Trabzon Temsilcisi Kibar Bayraktar, kampanyaya destek veren hayır sahiplerine teşekkür etti.  Beşir Derneğinin ülke genelinde yardım kampanyası gerçekleştirdiğini hatırlatan Bayraktar, “Halep ve diğer ihtiyaç sahipleri için Beşir Derneğinin ülke genelinde başlatmış olduğu yardım kampanyası çerçevesinde Trabzon olarak 3 TIR dolusu insani yardım malzemesini başta Halep olmak üzere Suriyeli mültecilere ve diğer ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere yola çıkardık. Bu kampanya çerçevesinde Trabzon temsilciliği olarak ilgili kuruluşlarımız ve hayırseverlerimizin destekleri ile görevimizi yerine getirmeye gayret ettik. Araklı temsilciliğimiz de 1 TIR dolusu yardım malzemesi ile kampanyamıza önemli şekilde güç verdi. Bu kampanyamız süresinde Trabzon halkının yardım severliğini bir kez daha gördük. Kampanyamıza destek olan tüm hayırseverlerimizden Allah Teala (c.c.) razı olsun” dedi.

 Bayraktar ayrıca yardım kampanyasına devam ettiklerini ifade etti.