Kapat

Bayrampaşa’dan Suriye’ye Uzanan İnsani Yardım Köprüsü

Beşir Derneği Bayrampaşa Temsilciliği, Semerkand Vakfı ile birlikte Suriyeli savaş mağdurlarına yaklaşık 12 ton un yardımında bulundu.


Beşir Derneği’nin, Türkiye’nin 81 ilinde bulunan 250’ye yakın temsilciliği aracılığıyla farklı zamanlarda Kilis ve Reyhanlı’da günde 200 bin ekmek üretme kapasiteli fırınlarına un yardımları gerçekleştiriliyor. Yapılan un yardımlarıyla pişirilen pita tipi ekmekler, her gün Kilis ve Reyhanlı’da bulunan Suriyeli muhacirlere ve bölge halkına, ayrıca Suriye sınırları içerisinde bulunan kamp alanlarındaki savaş mağdurlarına dağıtılıyor.

 

Bu kapsamda Beşir Derneği Bayrampaşa Temsilciliği tarafından Kilis’e yaklaşık 12 ton un gönderildi. Semerkand Vakfı’nın ortaklığıyla yola çıkan yardım TIR’ı, dualarla uğurlandı. Beşir Derneği Bayrampaşa Temsilcisi Dinçer Baran, “Öncelikle bu hayra vesile olan herkesten Allah razı olsun. Temsilcisi olduğum Beşir Derneği yurtiçinde ve yurtdışında gönüller yapmaya devam ediyor. Bizler de bu iyilik hareketinin bir parçası olmaktan son derece mutluluk duyuyoruz.” dedi.

 

Fırın ve aşevleriyle her gün on binlerce savaş mağduru Suriyeli’nin sıcak yemek ve ekmek ihtiyacını karşılayan Beşir Derneği, mazlum coğrafyaların yardımına koşmaya ve onların yanında olmaya devam edecek.


Fotoğraf Galerisi