Kapat

Batman Temsilciliğinden Cizre'ye Gıda Yardımı

Beşir Derneği Batman Temsilciliği ,Bölgede yaşanan olaylardan dolayı mağdur olan Cizre halkına 300 koli gıda kumanyası gönderdi.

    Tümsiad üyeleri ve  hayırsever iş adamlarının katkılarıyla toplanan yardımlar, Cizre’de mağdur olan ailelere dağıtılmak üzere bölgeye gönderildi.Yapılan faaliyetle ilgili açıklama yapan Beşir Derneği Batman Temsilcisi Dr.Tarık Değer, Tümsiad ve Semerkand vakfı ile ortak başlattıkları kampanyada Şırnak'ın Cizre ilçesindeki sokağa çıkma yasağının kalkmasının ardından ilçeye geri dönen aileler için 300 gıda kolisi topladıklarını söyledi.
Başlattıkları yardım kampanyasının süreceğini ifade eden Değer, şöyle konuştu: "Özellikle bölgede mağdur olan aileler için yardım kampanyası başlattık. Bu kapsamda topladığımız 300 gıda kolisini bölgeye gönderdik. İnsanlar evlerinden oldu, onlara yardım etmeye çalıştık. Bundan sonra da evlerine dönen insanlara, özellikle de fakir, yetim olan ailelere yardım edeceğiz " dedi.Kampanyaya destek veren TÜMSİAD Batman şubesi, Batman SEMERKAND vakfına ve Batmanlı hayırseverlere teşekkür etti.


Fotoğraf Galerisi