Kapat

Bangladeş’te Beşir Hareketi

Beşir Derneği gönüller yapmaya giderek Bangladeş’te ihtiyaç sahiplerine kurban kesti.

Her yıl olduğu gibi, bu yılda yurtiçi ve yurtdışında olmak üzere vekâletle Kurban Kesim Kampanyası gerçekleştiren Beşir Derneği, kurban bereketini Bangladeş’e taşıdı. Bangladeş’te kurban kesimi yapan Beşir Derneği, kurban etlerini ülkenin büyük bölümüne sevk etti. Yaklaşık 1000 aile, vekâletlerini Beşir Derneği’ne veren vatandaşlar sayesinde kurban bereketini yaşadı.

Bangladeş’te gerçekleştirilen kurban kesimine Beşir Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Ömer YILDIRIM, 6. Bölge Koordinatörü Ahmet DOĞAN, 3. Bölge Koordinatörü Mustafa ŞAHİN,  5. Bölge Koordinatörü Ertuğrul BAYGIN ve 2 öğrencimiz tercüman olarak eşlik etti.

“Dağıtımlara Herkesi Ortak Ettik”

Kurban kesimi öncesi Bandır Ban Eyalet Başkanı, Vali, Polis Müdürü Bandır Ban vatandaşlarıyla birlikte bayram namazı Akabinde, kurban kesim alanına geçilerek. Dualarla kurban kesimine eşlik eden Beşir Derneği heyeti sonrasında kurban etinin dağıtılacağı ailelerle ve çocukları ile bir araya gelerek çocuklara bayramlık şeker ikramında bulundu.

Kesimi yapılan kurban etlerini burada ailelere dağıtıldı. Yapılan açıklamada; “Beşir Derneği olarak bu yıl da kurban kesimi faaliyeti kapsamında binlerce ihtiyaç sahibi aileye ulaştık. Bangladeş’te tüm ihtiyaç sahibi aileleri gözeterek bir dağıtım gerçekleştirdik. Başta yetimler, kimsesizler, tedavi gören hastalar, yardıma muhtaç öğrenciler ve aileleri olmak üzere Bangladeş’te tüm gurupların ihtiyaç sahiplerine kurban eti dağıttık. Türk bayrağını dalgalandırdık. Bu yıl bizim için Bangladeş’te kurban faaliyeti üçüncü defa olmasına rağmen ulaştığımız ihtiyaç sahibi insanların memnuniyeti açısından önemli bir başarıdır. Buna vesile olan vekâlet sahiplerine teşekkür ediyoruz. Gönülleri rahat olsun. Onların sayesinde binlerce ihtiyaç sahibi ailenin sofrası kurban etiyle bereketlendi.” denildi.


Fotoğraf Galerisi