Kapat

Beşir Derneği

Bangladeş'te Açılan Su Kuyuları

Beşir Derneği, Bangladeşli kardeşlerimizi içme suyuyla buluşturdu.

Renk renk kumaşları, cıvıl cıvıl insanları ve sulak iklimine rağmen, yoksulluğun pençesinde can havliyle kıvranan, maddi imkansızlıklar ve daha pek çok nedenden ötürü temiz içme suyuna erişemeyen Bangladeşli kardeşlerimize Beşir Derneği olarak yardım elimizi uzatıyoruz.


Yapılan pek çok insani yardımla birlikte, uzman gönüllü ekiplerle yürüttüğümüz sahadaki fizibilite çalışmalarımız neticesinde suya en çok ihtiyaç duyulan bölgeleri tespit ediyor ve yoğun sondaj faaliyetlerinin ardından insanları suyla buluşturuyoruz.


Bu kapsamda Bangladeş’in Jessore Sadar bölgesinde yaklaşık 45 metre derinlikten çıkartılan temiz içme suyu bölge halkının yüzünü güldürdü.  Bağışçılarımız Ahmet Eroğlu, Aysel Eroğlu Göçen, Mehmet Göçen adına açılan su kuyusu; günlük 300 kişinin istifadesine sunuldu.


Hasimpur Union bölgesinde açılan ve Şükrü Öksüz – Ahmet Hamzaoğlu Su Kuyusu ismiyle hizmet veren kuyudan ise günde 250 medrese öğrencisi faydalanabiliyor.


Şehit Çetin Can Hayratıdır ibaresiyle açılan su kuyusu da Balia Vaquita’daki Shahid Mor bölgesinde halkı temiz içme suyuyla buluşturdu. Günde yaklaşık 300 kişinin faydalandığı kuyu, mahzun gönüllerin umudu, çatlamış dudakların serinliği oldu.