Kapat

Bafra Beşir Derneği Temsilciliğinden Halep’e Yardım

Bafra Beşir Derneği Temsilciliğinden Halep’e Yardım

Beşir Derneği olarak yurt genelinde İçişleri Bakanlığı ve İstanbul valiliğinin 18.11.2016 tarih 87102 sayılı Suriye Yardımları kampanyası kapsamında yürüttüğü insani yardım çalışmalarına devam ediyor.

Beşir Derneği son günlerde Halep’te yaşanan insanlık dramı nedeniyle mağdur olan Halep halkının ihtiyaçlarını karşılamak ve kardeşlerimizin yanında olduğunu göstermek için  “Halep İçin Uzat Elini” kampanyasını başlattı. Kampanya kapsamında Bafra’dan Halep’e 1 Tır dolusu kuru bakliyat ve ihtiyaç malzemesi gönderildi. Kampanya kapsamında Samsun ve İlçelerinden Halep’e 8 tır yardım gönderilecek.

Beşir Derneği Bafra Şube Başkanı Ahmet Cemal Kazancı yaptığı açıklama da şunları söyledi. Samsun Bafra olmak üzere; Beşir Derneği olarak 81 vilayette ve birçok ilçede organize ettiğimiz yardım toplama çalışmalarına  Semerkand Vakfı, TÜMSİAD, Genç-Kon, UKBA gibi ulusal ve yerel ortakları ile etkin bir yardım kampanyası yürütmekteyiz.

Türkiye genelinde 12 noktada oluşturduğumuz toplama ve transfer depoları ile toplanan yardımların tasnifi ve ihtiyaca göre sevkiyatları yapmaktayız. Yine Sınırda Akçakale, Kilis, Reyhanlı, Yayla dağında bulunan koordinasyon merkezlerimizin kapasitesini artırmak suretiyle bu acil durumun etkin yönetilmesi sağlanmaktadır. Ekiplerimiz ve ortak çalıştığımız Suriyeli sivil toplum örgütleri ile Suriye içerisinde bu yardım malzemelerinin dağıtımı bizzat tarafımızdan kontrollü olarak yapılmakta ve nihai kullanıcı Suriyeli mazlum sivil halk ve diğer ihtiyaç sahipleri olmaktadır.

Tüm bu çalışmaları 5 yıldır bağışçılarımızın desteği ile yürütmekteyiz. Bundan sonrada aziz milletimizin başlattığı bu yardım seferberliği ile tüm bu yardım faaliyetlerimizi sürdürmeyi planlamaktayız, dedi.


Fotoğraf Galerisi