Kapat

Azez’deki Çadırlarda Battaniye Yardımı Yapıldı

Beşir Derneği, Suriye’nin Azez bölgesinde yaşanan aşırı yağış nedeniyle çadırlarında mağdur olan Suriyeli ailelere battaniye yardımında bulundu.


Türkiye’nin Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı harekâtlarıyla güvenli bölge haline getirdiği Azez’de kurulan kamp alanlarındaki çadırlara yerleştirilen savaş mağduru Suriyeliler, aşırı yağış nedeniyle sel baskınlarına maruz kaldı. Beşir Derneği, Suriye’nin Azez bölgesinde yaşanan aşırı yağış nedeniyle çadırlarında mağdur olan Suriyelilere battaniye yardımında bulundu.

 

Savaşın ilk yılından itibaren Suriye halkına yönelik yardımlarda bulunan Beşir Derneği, her gün 200 bin kişilik ekmek üretme kapasiteli fırınları, 21 bin kişilik sıcak yemek üretme kapasiteli aşevi, dört adet yardım mağazası, mobil aşevi, yardım TIR’ları ve daha pek çok insani yardım hizmetine devam ediyor.

 

Ramazan-ı Şerif’in gelmesiyle birlikte başta Türkiye olmak üzere dünyanın dört bir yanında ve Suriye’de de yardımlarını artırarak sürdürecek olan derneğimiz, tüm hayırsever bağışçılarından fitre, zekat, kumanya, bayramlık, iftarlık, Bir Kap Bir Kalp gibi projeler için destek bekliyor.