Kapat

Azez’de Beşir Yardımı

Beşir Derneği Suriye Koordinatörlüğü, Azez’de hayata tutunmaya çalışan, 8 kişinin engelli olduğu 14 kişilik savaş mağduru aileye gıda yardımında bulundu.


Türkiye’de ve dünyada gönüller yapmaya devam eden Beşir Derneği, gıda yardımları kapsamında gerçekleştirdiği insani yardım çalışmalarını sürdürüyor. Suriye’de yaşanan insanlık dramının ilk günlerinden itibaren insani yardım çalışmalarını daha efektif ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilmek adına Kilis’te kurulan Beşir Derneği Suriye Koordinatörlüğü, Azez’de hayata tutunmaya çalışan, 8 kişinin engelli olduğu 14 kişilik savaş mağduru aileye gıda yardımında bulundu.

 

Halep’in Türkiye sınırındaki önemli yerleşim alanlarından biri olan Azez’de yaşayan mağdur aile, yıllardır süren savaş sebebiyle yaşadıkları travmanın yanı sıra bir de erzak sıkıntısı çekiyor. Beşir Derneği’nin düzenli yardımlarda bulunduğu söz konusu aile ve tüm gönül coğrafyamızdaki milyonlarca mazlum, hayırseverlerden destek bekliyor.

 

Ayrıca, Beşir Derneği’nin Suriye’nin Etarip, Eriha, Azez ve Cerablus gibi bölgelerinde açtığı yardım mağazalarından AFAD ile koordineli olarak belirlenen ailelere her ay gıda, giyim, temizlik malzemesi, kozmetik ürünleri ve herhangi bir markette bulunabilecek diğer ürünlerin yardımı yapılmaya devam ediyor.


Fotoğraf Galerisi