Kapat

Aydın'da İhtiyaç Sahibi Ailelere Ev Eşyası Yardımlarında Bulunuldu.

Beşir Derneği, Aydın'da, Semerkand Radyodaki

 Kamu Yararı ve İzin Almadan Yardım Toplama gibi statülere sahip, yurtiçi ve yurtdışında ihtiyaç sahiplerine yönelik gıda, giyim, yakacak, ve tıbbi malzeme yardımı gibi pek çok yardım faaliyeti yürüten Beşir Derneği, hayata geçirdiği "Nitelikli İnsani Yardım Modeli" ile ihtiyaç sahiplerinin gereksinimleri doğrultusunda yardım paketleri hazırlıyor ve gönüllüleri aracılığıyla bu paketleri ailelerin evlerine ulaştırıyor.


Bu kapsamda Semerkand Radyo ile ortak yürüttüğü bir proje olan "Kıyıdaki Hayatlar" radyo programı aracılığıyla ihtiyaç sahibi aileler ile hayırseverler arasında bir köprü olan Beşir Derneği, yürüttüğü bu proje ile hayırseverlere, ihtiyaç sahiplerinin nelere ihtiyacı olduğunu, nasıl bir yaşam sürdüğünü, kendilerinin nasıl yardım yapabileceğini gösteriyor ve bu şekilde hayra vesile olmaya devam ediyor.


Kıyıdaki Hayatlar programına 27.09.2018 tarihinde Aydın'dan konuk olan Elif Hanım, içinde tuvaleti ve mutfağı olmayan aşağıda resmini görebileceğiniz eski bir evde eşi ve ailesi ile birlikte yaşam mücadeleri veriyordu. Beşir Derneği, tuvalet ve mutfak ihtiyaçlarını evin dışındaki bir barakada gören Elif Hanım ve ailesini, hayırseverlerin yardımıyla, içinde bebek takımı, yatak odası takımı, baza, bulaşık ve çamaşır makinesi gibi temel ev eşyalarının olduğu yeni bir daireye yerleşmesini sağladı.   


Beşir Derneği, bağışçılar ve gönüllülerinden aldığı destekle Türkiye ve dünyada Elif Hanım gibi nice mahzun ve mahcup ihtiyaç sahiplerinin yüzlerini güldürmeye hız kesmeden devam edecek.