Kapat

Aydın Temsilciliği Kandil Simidi Dağıttı

Beşir Derneği Aydın Temsilciği, Regaip Kandili nedeniyle il genelinde yaklaşık olarak 27 bin adet kandil simidi dağıttı.

   Dünya'da 55 ülkede ve Yurtiçinde 242 temsilcilikle insanlığa  hizmet veren Beşir Derneği, Regaip Kanidili münasebetiyle Türkiye'nin dört bir yanında bu mübarek günlerin ehemmiyetini yaşamaya ve yaşatmaya devam ediyor.Yurdun her köşesinde gönül erlerimiz unutulan günleri ihya edip insanlara selamı yaymanın gururu yaşarken aynı zamanda kandil simidi ikram ederken paylaşmanın güzelliğinide yaşamaktadırlar.Bu minvalde hareket eden Beşir Derneği Aydın Temsilciği, Regaip Kandili nedeniyle il genelinde yaklaşık olarak  27 bin  adet kandil simidi dağıttı .Aydın Beşir Derneği Temsilcisi Fatih Günaydın, il genelinde 27 bin 40 adet kandil simit dağıttıklarını ve bu simitlerden bin tanesini ise Adnan Menderes Üniversitesi’nde okuyan öğrencilere verdiklerini söyledi.
   Adnan Menderes Üniversitesi yemekhanesinin önüne stant kuran Aydın Beşir Derneği İl Temsilciliği öğrencilere kandil simidi dağıtıp kandillerini kutladı. Amaçlarının ihtiyaç sahiplerine ulaşıp onların gönüllerini almak olduğunu belirten Günaydın, “Biz de insanlara kandil simitleri dağıtarak üç ayların başlangıcı olan Regaip Kandilini bir nebze de olsa öğrencilere ve bütün vatandaşlara hatırlatmak istedik. İnşallah bu güzel ve mübarek günü insanların hatırlamasında bizim katkımız olmuştur. Herkesin Regaip Kandili mübarek olsun” şeklinde konuştu.


Fotoğraf Galerisi