Kapat

Arakan’da Gıda Yardımı

Ramazan boyunca Türkiye’nin dört bir yanında iftar, kumanya, bayramlık dağıtımı gibi pek çok yardım organizasyonu gerçekleştiren Beşir Derneği, yurtdışında da Ramazan faaliyetlerini sürdürüyor.

Ramazan boyunca Türkiye’nin dört bir yanında iftar, kumanya, bayramlık dağıtımı gibi pek çok yardım organizasyonu gerçekleştiren Beşir Derneği, yurtdışında da Ramazan faaliyetlerini sürdürüyor. Afganistan’da, Arakan’da, Somali’de yapılan gıda yardımlarının yanı sıra kurban kesimi, toplu iftarlar, fitre ve zekât bağışlarıyla tüm mazlumların yanında oluyor.


Bu kapsamda Ramazan’ın bereketiyle Arakan’da toplu gıda dağıtımı gerçekleştirildi. Hayırsever bağışçılarımızın desteğiyle mazlum ve mahzun Arakan halkının yüzü güldü. Birlik, beraberlik, kardeşlik duyguları perçinlendi. Bölge halkının son derece memnuniyet duyduğu dağıtım organizasyonu, Arakan’dan Türkiye’ye uzanan minnet, şükran ve dua köprüleri kurdu.


Dünyanın neresinde mahzun ve mahcup bir gönül, mazlum ve mağdur bir insan varsa gönlünü yapmaya; kimsesizlerin kimsesi olmaya gayret eden Beşir Derneği, tüm dünyada yüzler güldürmeye devam edecek.


Fotoğraf Galerisi