Kapat

Ankara'dan Tır Dualarla Uğurlandı

Ankara Temsilciliklerinin yapmış olduğu çalışmalar sonucunda Suriyeli aileler ve Türkmenler için bir yardım malzemesi dolu tır, Kilis'deki depoya dularla uğurlandı.

İhtiyaç sahibi ailelerin ve Türkmenlerin dar zamanlarında yanlarında olmak için  Ankara Temsilciliklerinin yapmış oldukları çalışmalar neticesinde , hayırsever bağışçılarımızdan temin edilen yardım tırımız bugün  Derneğimizin Kilis lojistik deposuna ulaştırılmak üzere yola çıktı.

Ankara  temsilciliklerimizin organize ettiği, gıda, giyim ve temel ihtiyaç malzemeleri yüklü tır Etimesgut Paylaşım Noktası mağazamızın önünden yapılan dualardan sonra  yola çıktı. Un ağırlıklı olan yardım tırımızda ayrıca kuru gıda, giyim ve battaniye bulunmaktadır. Gönderilen un ile günlük 100 bin pita tipi ekmek  kapasiteli Kilis’te bulunan fırınımızda ekmek yapıldıktan sonra, ihtiyaç sahiplerine dağıtımı gerçekleştirilmektedir.

Ankara Koordinatörü Ahmet Doğan’ın  yaptığı açıklamada;  2015 yılında Ankara’dan gönderilen bu son yardım tırımızdan sonra 2016 yılı ve daha sonraki yıllarda mazlum ve mahcup gönüllere ulaşmak için hizmetlerimiz inşallah artarak devam edecektir dedi.


Fotoğraf Galerisi