Kapat

Beşir Derneği

Ankara’dan Bir Tır Dolusu Gıda Yardımı Yola Çıktı

Ankara’dan Bir Tır Dolusu Gıda Yardımı Yola Çıktı

     Beşir Derneği Ankara Koordinatörlüğü, Ankaralı hayırseverlerin bağışlarıyla  un, kuru bakliyat, yağ ve salçadan oluşan 21.5 tonluk bir TIR dolusu gıda  yardımı  Kilis’te bulunan aşevinde kullanılmak üzere, cuma namazından sonra, Sincan Semerkand vakfı Başkanı A.Kemal Pekacar ,Cami cemaati, Sincan Belediye Başkanı Doç.Dr.Mustafa Tuna, meclis üyelerinin katılımları ve Sincan müftüsü Osman Şener’in yaptığı dualar eşliğinde Sincan Tandoğan mahallesi Malazgirt camisi önünden bölgeye gönderilmek üzere yola çıktı.

     Belediye Başkanı Sn Doç. Dr.Mustafa Tuna burada yaptığı konuşmada; Böyle bir hayırlı hizmette birlikte olmaktan mutlu olduğunu ve gönderilen yardımın oradaki kardeşlerimize biran evvel ulaştırılmasının da kendisini ayrıca memnun edeceğini belirtti. Konuşmasında her türlü destekle Beşir Derneğinin her zaman yanında olacağını söyledi.

     Yapılan bu faaliyetle ilgili Beşir Derneği Ankara Koordinatörü Ahmet Doğan ve Beşir Derneği Sincan Temsilcimiz Hasan Pak’ın yaptığı açıklamada ise; Her zaman mazlumların yanında olan Derneğimizin  hizmetlerinin artarak süreceğini ve bağışları ile Derneğimize destek veren Ankaralı bağışçılarımıza teşekkür ederiz.

     Gönderilen yardım malzemeleri ile Kilis’ de bulunan aşevimiz de yemek yapılıp Suriye içindeki Azez kampında dağıtımı yapılacaktır. Ayrıca bu bölgede bulunan ihtiyaç sahiplerine de yardım yapılacaktır şeklinde konuştular.


Fotoğraf Galerisi