Kapat

Ankara’daki Selden Etkilenen İdlibli Aileye Beşir Derneği’nden Yardım

Ankara’daki Selden Etkilenen İdlibli Aileye Beşir Derneği’nden Yardım


Ankara Yenimahalle'de etkili olan yağış iş yerlerini ve evleri sular altında bıraktı. Demetevler Mahallesinde zemin kattaki eski bir dairede hayata tutunmaya çalışan İdlibli Duriye Hanım ve ailesi de sel mağduru oldu.

 

Ankara’da öğle saatlerinde başlayan ve aralıklarla şiddetini arttırarak devam eden sağanak yağışın bilançosu ağır oldu. Yağmur nedeniyle dere yatağına dönüşen yollarda otomobiller mahsur kalırken, bodrum ve giriş katlarda bulunan iş yerleri ve evler de sel sularından nasibini aldı. Yenimahalle’deki Demetevler Mahallesinde yaşayan, Suriye’nin İdlib bölgesinden ülkemize sığınan Duriye Hanım’ın kirada oturduğu evi de sular altında kaldı.

 

Evdeki eşyaları ve giysileri kullanılamaz hale gelen aile, Beşir Derneği Yenimahalle Temsilciliğimizi aradı ve aileye gerekli acil yardımlar yapıldı. Belediye ve kaymakamlığa da bilgi verildi. Duriye Hanım ve ailesi, Beşir Derneği’nin sağlamaya çalıştığı her türlü destekten büyük mutluluk duyduklarını ifade etti ve aile, Beşir Derneği’ne dualarını iletti.


Fotoğraf Galerisi