Kapat

Ankara Pursaklar’dan Suriye’ye 25 Ton Un Yardımı

Pursaklar’dan Beşir Derneği’nin Kilis’teki ekmek fırınına 25 ton un gönderildi.


Türkiye’de ve Dünyada Gönüller Yapmaya Geldik” sloganıyla yola çıkan ve yüzde 70’i Türkiye’de olmak üzere en ücra noktalara kadar yardım ulaştırma gayretiyle faaliyetler yürüten Beşir Derneği, Suriyeli muhacirler için Ankara Pursaklar’dan Kilis’e yardım TIR’ı gönderdi.

 

Ülkelerindeki iç karışıklık ve savaş nedeniyle yıllardır yardıma muhtaç, mağdur ve mazlum Suriye halkına yönelik yardımlar devam ediyor. Kilis ve Reyhanlı’da bulunan günlük 200 bin ekmek üretme kapasiteli fırınlarıyla ve 21 bin kişilik sıcak yemek üretme kapasiteli aşeviyle Suriye’deki mazlumların her gün yardımına koşan Beşir Derneği, Pursaklar Temsilciliği’nden Kilis’teki fırına ve aşevine bir TIR dolusu yardım malzemesi gönderdi.

 

Yardım TIR’ı dualar eşliğinde uğurlandı. Yapılan törene Pursaklar İlçe Müftüsü Hasan İzmirli, Semerkand Vakfı 6. Bölge Başkanı Hakan Gökçe, Beşir Derneği Ankara Bölge Müdürü Ertuğrul Baygın ve Beşir Derneği Pursaklar Temsilcisi Hakkı Arıkan katıldı. Bağışlar, Beşir Derneği’nin Kilis’teki aşevi ve fırınında “Pita tipi ekmek” denilen Suriye ekmeğinin yapımı ve sıcak yemek dağıtımı için kullanılacak. Daha sonra yapılan yardımlar bölgedeki Suriyeli muhacirlere ve ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak.