Kapat

Ankara Beşir Derneği Suriyeli Aileye Yardım Elini Uzattı

Ankara Beşir Derneği Suriyeli Aileye Yardım Elini Uzattı

Kurulduğu günden buyana mahzun ve mahcup gönüllerin müjdeleyicisi olan Beşir Derneği, Ankara’ da iki yetimiyle sokakta kalan aileye yardım elini uzattı.

Bir anne, düşünelim eşini ve  tüm yakın akrabalarını savaşta kaybetmiş. Ülkemize geldikten sonra İki yetimiyle gidecek bir yer arıyorlar. Ankara Kayaş’ta uzaktan akrabalarının yanında kalmaya başlıyorlar. Ama ne kadar kalabilirler. Ev kalabalık, utana sıkıla çaresiz orda kalmaya devam ediyorlar. Aradan biraz zaman geçtikten sonra bu evden iki yetimiyle ayrılmak zorunda kalıyorlar, gidecek bir yerleri yok.

Bölgemiz, Beşir Derneği Kayaş temsilciliği ailenin durumundan haberdar olur olmaz, aileye bir ev tutmaya ve ev eşyalarını temin edip aileyi yuva sahibi yapabilmek için yardım elini uzattı.

YETİMLER İÇİN YENİ BİR EV YENİ BİR YUVA

Bir gün içinde, barınacak bir ev bulundu, Evin tüm eşyaları (halı, kanepe, perde, mutfak malzemesi, ocak, battaniye, gıda ve temizlik malzemesi v.b ) temin edilerek  ailenin  evine yerleştirildi. O an içeri girdiklerinde, annenin sevinçten gözleri doldu, o anki gülümsemesi hiç gözümüzün önünden gitmeyecek, bizlere bu nimeti bu hizmeti veren rabbimize hamd olsun İYİKİ VARSIN BEŞİR DERNEĞİ,


Fotoğraf Galerisi