Kapat

Al Hayat Derneği'nden Beşir Derneği'ne Teşekkür Ziyareti

Al Hayat Derneği yetkilileri Beşir Derneği’ne teşekkür ziyareti gerçekleştirdi.


Beşir Derneği İstanbul Avrupa Bölge Müdürlüğü’nde Al Hayat Derneği yetkilileri tarafından teşekkür ziyareti gerçekleştirildi. Daha önceki ziyaretlerinde Al Hayat’ın faaliyet alanlarından, projelerinden ve hedeflerinden bahseden yetkililer, Beşir Derneği’nden destek talebinde bulunmuştu.

 

Yapılan inceleme ve araştırmalar sonucu söz konusu dernek için destek kararı alan Beşir Derneği, Al Hayat Derneği’ne katkıda bulunmuştu. Al Hayat yetkilileri de verilen destek için teşekkürde bulunmak ve yapılan faaliyetlerdeki son durumu paylaşmak amacıyla ziyaret gerçekleştirdi.

 

Beşir Derneği’nin Türkiye’de ve dünyada pek çok alanda ihtiyaç sahibi insanlara yardım etmesinin yanı sıra Al Hayat’a da verdiği destekten dolayı çok mutlu olduklarını belirten yetkililer; kiraladıkları kurs binasında 40 dul kadına ev bakımı, çocuk bakımı kursu verildiğini, 12 kadına dikiş kursu verilerek meslek edinmeleri sağlandığını, kimsesiz çocukları tespit ederek onların istismar edilmelerini engellemeye yönelik faaliyetler yürüttüklerini aktardı. Ayrıca dernek içinde 40, dernek dışında 320 yetime bakıldığını ve bütün bunların hem kendi bağışçılarından gelen bağışlarla hem de Beşir Derneği’nin sağladığı katkıyla gerçekleştiği ifade edildi.