Kapat

Ahmet Yıldız Adına Su Kuyusu Kamerun’da Açıldı

Ahmet Yıldız Adına Su Kuyusu Kamerun’da Açıldı

Canlıların hayatını devam ettirebilmesi için en önemli yaşam kaynağımız olan su, aynı zamanda medeniyetlerin gelişimi adına insanlığın en temel ihtiyacıdır.

Afrika ve Asya kıtalarındaki birçok ülkede insanlar, bu temel ihtiyaçla ilgili ciddi sıkıntılar yaşamakta, su alanlarından taşıma ile kullandıkları suların çamurlu ve mikroplu olması sebebiyle çeşitli ölümcül hastalıklara yakalanmaktadırlar. 

Beşir Derneği başlatmış olduğu ''Su kuyusu projesi''kapsamında içme suyuna ihtiyaç olan bölgelerde çalışmalarına hız kesmeden devam etmektedir.

Uzman partner ekiplerin öncülüğünde temiz içme suyuna ihtiyaç duyulan bölgeler tespit edilmekte ve su kuyuları açılmaktadır. Yoğun olarak çalışmalarımıza hız verdiğimiz yoksul ve kurak bölgelerden biri olan Kamerun’da 2017 yılının hemen başında toplamda 10 adet su kuyusu açılarak bölge insanının temiz ve sağlıklı içme suyuna kavuşmaları sağlanmıştır. Bölgede açılan su kuyularından bir tanesi de Ahmet Yıldız hayratıdır. Kamerun’ un North / Kousserı bölgesinde Ahmet Yıldız adına açılan su kuyusu 45 metrelik derinlikte olup 850 kişi faydalanmaktadır. 


Fotoğraf Galerisi