Kapat

Ağrı’dan Suriye Halkına Büyük Destek

Beşir Derneği Ağrı Temsilciliği’nden Suriye halkına 1 tır yardım gönderildi. “Sana İhtiyacım Var” kampanyası dahilinde düzenlenen organizasyona Ağrı Belediye Başkanı Hasan Arslan, İl Müftü Yardımcısı Şevket Dilmaç, Beşir Derneği Ağrı Temsilcisi Kadir Çelik ve çok sayıda dernek üyesi katıldı.

“Sana İhtiyacım Var” kampanyasına Ağrı’dan da destek geldi. Beşir Derneği Ağrı Temsilciliği tarafından Suriye’ye gönderilmek üzere 151 bin TL değerinde gıda ve giyim yardımı toplandı. Toplanan 151 bin TL değerindeki yardım malzemeleri Beşir Derneği Ağrı Temsilciliği önünde düzenlenen törenle bir tıra yüklenerek Suriye’ye doğru yola çıktı. Törene Ağrı Belediye Başkanı Hasan Arslan, İl Müftü Yardımcısı Şevket Dilmaç, Beşir Derneği Ağrı Temsilcisi Kadir Çelik ve çok sayıda dernek üyesi katıldı.

“Suriyeli kardeşlerimizin yanındayız”

Suriye’ye gönderilen hiçbir giyimmalzemesinin ikinci el olmadığını ifade eden Beşir Derneği Ağrı Temsilcisi Kadir Çelik, “Öncelikle hayırlara vesile olduğumuz bugünde bizleri yalnız bırakmayan Belediye Başkanımız Hasan Arslan’a, bizlere destek veren bütün arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Bilindiği üzere 2011 yılında başlayan Suriye’deki iç savaş halen devam etmektedir. Resmi rakamlar olmasa da şu ana kadar 120 bin insanın öldüğü iddia ediliyor. Bu bağlamda Beşir Derneğimiz 2011 yılından beri Suriye’deki kardeşlerimize yardım götürmekte, onlara destek olmaktadır. 2011 yılından şu ana kadar Suriyeli 200 bin aileye ulaşmış ve düzenli yardım götürmekteyiz. Bunun haricinde 22 Ocak’ta başlayan ‘Sana İhtiyacım Var’ kampanyası doğrultusunda yapılan çalışmalar sonucunda 20’ye yakın tırıımız Suriye’ye ulaşmış durumda. Türkiye genelinde başlatılan bu kampanyaya Beşir Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Ağrı Temsilciliği, Semerkand Ağrı Şubesi ve Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği Ağrı Şubesi’yle ortaklaşa düzenlediğimiz bu kampanya da bir tır dolusu malzeme topladık. Bu topladığımız gıda ve giyim malzemelerini bugün Suriye’ye doğru yola çıkaracağız” dedi.

Yardım tırı, İl Müftü Yardımcısı Şevket Dilmaç tarafından yapılan duaların ardından Suriye’ye doğru yola çıktı.


Fotoğraf Galerisi