Kapat

Afrin’de Ekmek Yardımı

Zeytin Dalı Harekât Bölgelerinden olan Afrin Cinderesi’nde bulunan çadır-kentlerde ekmek yardımı yapıldı.


Beşir Derneği Suriye Koordinatörlüğü, Suriye’deki insani yardım halkasını genişletmeye devam ediyor. Kilis, Reyhanlı ve Cerablus’ta bulunan fırın ve aşevlerinden her gün sıcak yemek ve ekmek yardımlarına devam eden Beşir, Zeytin Dalı Harekât Bölgelerinden olan Afrin Cinderesi’nde bulunan çadır-kentlerde de düzenli ekmek yardımlarını sürdürüyor.

 

Afrin Cinderesi’ndeki Muhammediye ve Dair Balout çadır-kentlerinde hayata tutunmaya çalışan savaş mağduru 1450 aile için düzenli ekmek yardımları gerçekleştiren Beşir Derneği, her gün derneğin Reyhanlı Lojistik Merkezi bünyesindeki ekmek fırınında üretilen pita tipi ekmekleri söz konusu bölgelerdeki ailelere ulaştırıyor.

 

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’nın (AFAD) kurduğu çadır-kentlerde yine AFAD görevlileriyle birlikte ekmek dağıtımı gerçekleştiren Beşir Derneği, Suriye’deki insanlık dramının ilk günlerinden bu yana sürdürdüğü insani yardım çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

 

Beşir Derneği, Kilis, Reyhanlı ve Cerablus’ta bulunan aşevi ve fırınlarıyla, Azez, Cerablus, Eriha ve Etarip’te bulunan yardım mağazalarıyla ve Suriye’nin diğer bölgelerinde yürüttüğü insani yardım çalışmalarıyla, savaş mağduru mazlumların yanında olmaya devam edecek.