Kapat

Afrikalılar Beşir Derneği’yle Suya Kanıyor

Beşir Derneği, Kamerun’da yeni bir su kuyusu açtı.


Dünyanın çeşitli coğrafyalarında siyasi, ekonomik, ekolojik yahut sosyolojik pek çok sebepten ötürü yoksullaşan ya da yoksullaştırılan veya iklim şartları sonucu kurak olan bölgelerde yaşayan insanlara yardım elini uzatmak amacıyla ‘Su Kuyusu Projesi’ni hayata geçiren Beşir Derneği, gönüllere su serpmeye devam ediyor.

 

İnsani yardım gönüllüsü uzman ekiplerin, suya ihtiyaç duyulan yerleşim bölgelerindeki yoğun gayretleri sonucu tespit edilen içme suyu kaynaklarına sondaj yapılıyor o bölgedeki çatlamış dudaklar, şükranla tebessüm ediyor.

 

Kamu yararına faaliyet yürüten Beşir Derneği’nin ‘Su Kuyusu Projesi’ kapsamında, Afrika’da ve Orta Asya’da yüzlerce su kuyusu açıldı. Bu kapsamda açılan su kuyularına bir yenisi daha eklendi.

 

‘@Gizli_Gölge Su Kuyusu’ ibaresiyle açılan su kuyusu Kamerun’un North Kousserie bölgesindeki insanlara hizmet verecek. 450 kişiden oluşan toplam 62 ailenin yararlandığı su kuyusu yerin 46 metre altında yapılan sondaj çalışmalarıyla açıldı.

 

Beşir Derneği, yapmış olduğu saha çalışmaları ve alan araştırmaları sonucu, suya en çok ihtiyaç duyulan bölgeleri tespit etmeye ve uzman ekiplerin öncülüğünde yoğun gayretler neticesinde su kuyuları açarak mahzun ve mahcup gönüllerin derdine derman olmaya devam edecek.


Fotoğraf Galerisi