Kapat

Acil Yardım Ekiplerimiz Yemen'de Hastane Ziyareti Gerçekleştirdi.

Beşir Derneği Acil Yardım Ekipleri, Yemen için başlatılan acil yardım kampanyası kapsamında Marib kırsalında bulunan hastaneleri ziyaret etti.

Türkiye ve dünyada organize ettiği insani yardım çalışmalarına hız kesmeden devam eden Beşir Derneği, gıdadan giyime, sağlık malzelemerinden temizlik ürünleri gibi pek çok temel ihtiyaç malzemelerini ihtiyaç sahibi aileler ile buluşturuyor. Türkiye'de bulunan 250'ye yakın temsilciliğiyle ülkemizin dört bir yanında hizmetine devam eden derneğimiz, gönül coğrafyamızın pek çok noktasına Türkiye'nin yardımlarını ulaştırıyor.


Bu kapsamda Yemen'de yaşanan insani krizden etkilenen savaş mağduru kardeşlerimizin yaralarını sarma adına Yemen'de bulunan acil yardım ekiplerimiz, gıda, temizlik ve içilebilir su yardımlarına devam ediyor. Son olarak Yemen'in Marib kırsalında bulunan hastanelere ziyaret gerçekleştirilen ekiplerimiz, Yemen'in iç kısımlarında bulunan bölgelere doğru harekete geçiyor. 


Karşılaştıkları manzaralar karşısında çok hüzünlenen ekiplerimiz burada yaşanan insani dram nedeniyle milyonlarca çocuğun açlık ve hastalık ile yüz yüze kaldıklarını belirttiler. Hayırsever bağışçılarımızdan aldığımız emanetleri bizzat yerinde nezaret ederek ihtiyaç sahibi ailelere ulaştıran ekiplerimiz, halkımızın teveccühüne ve hamiyetperverliğine teşekkürlerini ifade ettiler.


Beşir Derneği, bağışçılarından ve gönüllülerinden aldığı destekler ile mazlum coğrafyalarda bulunmaya, onların ihtiyaçlarını gidermeye devam edecek.