Genel Başkanımız Fatih Sarıyar Sudan Konulu İstişare Toplantısına Katıldı

Genel Başkanımız Fatih Sarıyar Sudan Konulu İstişare Toplantısına Katıldı
 16.09.2019  Bu Haber 126 Defa Görüntülendi

Beşir Derneği Genel Başkanı Fatih Sarıyar, geçtiğimiz haftalarda Sudan'da gerçekleşen ve yüzbinlerce insanın barınma ve sağlık problemleriyle karşı karşıya kalmasıyla sonuçlanan sel felaketi sonucu bölgeye gönderilmesi planlanan insani yardım uçağı hakkında çeşitli istişareşerin yapıldığı toplantıya katıldı. Toplantıya Beşir Derneği dışında Türk Kızılayı, Diyanet Vakfı ve Hayrat Yardım gibi pek çok ulusal ve uluslararası düzeyde faaliyet gösteren STK'larda katıldı.

Sudan’da yaşanan büyük sel felaketinin ardından bu ülkeye giderek incelemelerde bulunan Sivil Toplum Kuruluşları, gönderilecek olan insani yardım uçağı hakkında çeşitli istişarelerde bulunmak üzere toplandı. Nil nehrinin taşması sonucu 16 eyalette 65.232 ailenin etkilendiğini ve yaklaşık 41 bin evin yıkıldığını belirleyen kuruluşlar, felaketzedelerin öncelikle barınma, beslenme ve sağlık hizmetlerine ihtiyaç duyduğunu tespit etti.


Yapılan toplantıya Beşir Derneği'ni temsilen katılım sağlayan Genel Başkan Fatih Sarıyar;" Sudan bizim gönül coğrafyamız, buralarda yaşayan kardeşlerimizin ihtiyaçlarını gidermek için Beşir Derneği olarak bizde elimizden geleni yapacağız" şeklinde konuşan Sarıyar;" Sivil Toplum Kuruluşlarımız ile birlikte böyle ortak bir faaliyete imza atmaktan büyük mutluluk duyuyoruz".diye sözlerini sonlandırdı.