Beşir Derneği Of’tan İdlib’e 1 Tır İnsani Yardım Malzemesi Gönderdi

Beşir Derneği Of’tan İdlib’e 1 Tır İnsani Yardım Malzemesi Gönderdi
 3.02.2020  Bu Haber 488 Defa Görüntülendi

Beşir Derneği, İdlib bölgesine yönelik gerçekleştirdiği insani yardım faaliyetlerine devam ediyor. Bu kapsamda Beşir Derneği son olarak Of Belediyesi ve Of Kaymakamlığı katkılarıyla Beşir Derneği Of Temsilciliği tarafından hazırlanan yardım Tır'ını dualar ile uğurladı.

Suriye’de devam eden iç savaş sonrası milyonlarca Suriyeliye Ensar olan ülkemiz, gerek kamu kurumları ile gerekse de Sivil Toplum Kuruluşları ile 9 yıllık süreç içerisinde her zaman savaşın yaralarını sarmaya çalıştı. Bu kapsamda Beşir Derneği olarak Kilis ve Cerablus’ta bulunan aşevleri ve ekmek fırınları ile haftanın her günü Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı harekat bölgelerinde ve İdlib’te kamplarda yaşayan mazlumlara sıcak yemek ve ekmek ihtiyaçlarını sağladık ve sağlamaya da devam ediyoruz. Derneğimiz bölgeye gönderdiği insani yardım tırları ile ülkemizin merhamet elini mahzun kardeşlerimize ulaştırarak, bağışçı ve gönüllülerimizden aldığımız destekler ile mahcup gönüllerin yüzünde tebessüme vesile olmaya devam ediyoruz.


Bu kapsamda Ocak ayı içerisinde İdlib bölgesine 11 adet insani yardım tırı gönderen Beşir Derneği, Şubat ayında da bölgeye hız kesmeden insani yardım malzemesi göndermeye devam ediyor.


Yapılan uğurlama törenine katılım sağlayan Beşir Derneği Of Temsilcisi Hüseyin Seyhan Seçilmiş;”Bağışçılarımızın desteğiyle bugün bir kez daha Of’tan yardım tırı göndermenin mutluluğunu yaşıyoruz. Suriyeli kardeşlerimize yardım eden milletimize teşekkür ederim” şeklinde konuştu. Yapılan uğurlama töreni katılımcıların duaları ile son buldu.