Beşir Derneği Denizli'den Mazlumlara 2 Tır İnsani Yardım Malzemesi Gönderdi

Beşir Derneği Denizli'den Mazlumlara 2 Tır İnsani Yardım Malzemesi Gönderdi
 24.12.2019  Bu Haber 180 Defa Görüntülendi

Beşir Derneği Ege Bölge Müdürlüğü tarafından hazırlanan 2 Tır İnsani Yardım Malzemesi yapılan törenlerin uğurlama töreninin ardından yola çıktı. Aralık Ayı içerisinde pek çok insani yardım tırını Barış Pınarı bölgesindeki mazlumlara ulaştıran Beşir Ekipleri

Ulusal ve uluslararası arenada gerçekleştirdiği insani yardım organizasyonları ile adından söz ettiren Beşir Derneği, bağışçı ve gönüllülerinden aldığı destekler ile gönüller yapmaya devam ediyor. Bu kapsamda Kilis ve Reyhanlı'da bulunan ekmek fırını ve aşevleri aracılığıyla günlük 200 bin ekmek üreten ve 30 bin tabldot sıcak yemek çıkaran Beşir Derneği, gönüllüleri aracılığıyla burada üretilen ekmek ve yemekleri, ihtiyaç sahibi ailelere ve Suriye sınırında dağınık kamplarda yaşayan ailelere dağıtıyor.


Bu vesile ile her ay hatta ayda bazen iki kere bölge müdürlükleri tarafından burada bulunan fırın ve ekmek fırınlarına un ve sarfiyat malzemesi gönderen Beşir Derneği, bu nakliyatlara bir yenisini ekledi. Beşir Derneği Ege Bölge Müdürlüğü tarafından hazırlanan iki tır insani yardım malzemesi, yapılan törenle uğurlandı. Toplanan ve göndermi sağlanan ürünler ile ilgili konuşan Beşir Derneği Ege Bölge Müdürü Selman Akçay:" Öncelikle bu bizim gönderdiğimiz ilk tır değil. Daha önce de yine bağışçılarımızın desteği ile pek çok defa insani yardım tırları gönderdik Elhamdülillah. Bugün burada bu hayra vesile olan tüm bağışçılarımıza teşekkürlerimizi sunarız" şeklinde konuştu.


Beşir Derneği bağışçı ve gönüllülerinden aldığı destekler ile gönüller yapmaya devam edecek