Bangladeş'te Şehit Nedip Cengiz Eker Çeşmesi Açıldı.

Bangladeş'te Şehit Nedip Cengiz Eker Çeşmesi Açıldı.
 10.10.2019  Bu Haber 287 Defa Görüntülendi

Beşir Derneği, gönül coğrafyamızın pek çok beldesinde açtığı su kuyusu ve çeşme projelerine bir yenisini ekledi. Bangladeş'in Vaynmeyşın bölgesinde bulunan medr

Beşir Derneği ulusal ve uluslararası alanda yapmış olduğu insani yardım çalışmaları ile gıdadan giyime, yakacak malzemelerinden sağlık yardımlarına kadar başta ülkemiz ve ihtiyaç sahibi olan bölgelerdeki tüm mazlumların yardımına koşmaya devam ediyor. Kurulduğu ilk günden bu yana gönül coğrafyalarımızın kurak beldelerinde su kuyusu ve çeşmeler açan Beşir Derneği, başlattığı 15 Temmuz Şehitleri Adına 250 Su Kuyusu projesi ile aziz şehitlerimizin adını mazlum coğrafyalarda yeşertiyor.


Bu kapsamda Bangladeşim Dakka Şehrinde medreseler bölgesi olarak da bilinen Vaymeyşın bölgesinde 15 Temmuz Şehidi olan Şehit Nedip Cengiz Eker Çeşmesi'ni faaliyete geçiren Beşir Derneği, aziz şehidimizin hatırasını mazlum coğrafyalarda yeşertiyor. Açılan çeşme nedeniyle oldukça mutlu gözüken medrese talebeleri, böyle bir hayra vesile olan Beşir Derneği'ne ve bağışçılarına teşekkürlerini ilettiler.

2011'den bu yana aralıksız su kuyusu faaliyetlerine devam eden Beşir Derneği'ne SU Yazıp 4042 veya 4032'ye SMS göndererek destekte bulunabilir web sitesinde bulunan banka hesaplarından dilediğiniz miktarda bağış yapabilirsiniz.