Kapat

Beşir Derneği

300 Yetim ve Öksüzün Barındığı Kampta Yüzler Beşir’le Güldü

Beşir Derneği Suriye Yardımları Koordinatörlüğü İdlib’in Qah Bölgesi’ndeki Ataa Yetim Kampında gıda kolisi, un, bebe bisküvisi, makarna ve su dağıtımı gerçekleştirdi.

Yurtiçinde ve yurtdışında mahcup ve mahzun gönüllerin yanında olan ve tüm mazlumların yüzlerinde tebessüm olma gayretiyle insani yardım çalışmalarına hız kesmeden devam eden Beşir Derneği, Ataa Yetim Kampı’na yardım elini uzattı.


İdlib’in Qah Bölgesinde bulunan, 300 yetim ve öksüzün barındığı kampta yaşam mücadelesi veren mazlum ve mağdurlara insani yardımlarda bulunan Beşir Derneği gıda kolisi, un, bebe bisküvisi, makarna ve su dağıtımı gerçekleştirdi. Yüzlerindeki şefkat ve merhametle Türkiye’den selam götüren gönüllüler, muhacirlerin gönlünü kazandı, yüzlerini güldürdü.


Beşir Derneği Suriye Yardımları Koordinatörü Abdülhakim Bayram yaptığı açıklamada, “Bu yaptığımız organizasyon, Suriye halkı ve tüm yetim kardeşlerimize yaptığımız yardımların çok küçük bir parçası sadece. Derneğimizin Kilis’te, Reyhanlı’da ve civar illerimizde faaliyet gösteren ekmek ve gıda fabrikaları sayesinde her gün yüzbinlerce muhacir kardeşimize ekmek ve sıcak yemek dağıtımı gerçekleştiriyoruz. İdlib’te açtığımız paylaşım noktalarıyla ücretsiz olarak bayramlık ve diğer ihtiyaç malzemelerinin tedarik ve teminini sağlıyoruz. Hayırsever vatandaşlarımız ve kıymetli gönüllülerimiz vesilesiyle bölgedeki tüm mazlumların çok çeşitli konularda müjdesi olmaya gayret ediyoruz. Ayrıca Beşir Derneği olarak yetim hassasiyetimiz herkesçe malum. Yetimlere yönelik çok yönlü çalışmalarımız var. Dernek olarak yetimler için bir sinema filmi de çektik. İnşallah önümüzdeki dönemde vizyona girecek.” dedi.


Fotoğraf Galerisi