Kapat

'' 2 Binden Fazla Hayır Kolisi Dağıttık ''

Çanakkale Beşir Derneği Ramazan ayı dolayısıyla yaptığı çalışmalarda il merkezi ve ilçelerde 2 binden fazla aileye yardım kolisi ulaştırdı.

   Çanakkale Beşir Derneği Ramazan ayı dolayısıyla yaptığı çalışmalarda il merkezi ve ilçelerde 2 binden fazla aileye yardım kolisi ulaştırdı. Çanakkale İl Temsilcisi  Sebahattin Demirci Beşir Derneğinin hem ulusal hem de uluslararası alanda yürüttüğü organizasyonlarla büyük bir sivil toplum kuruluşu olduğuna vurgu yaparak Çanakkale bölgesinde de ciddi çalışmalar yürütüldüğünü kaydetti. 

    Demirci, yaptığı açıklamada, “Mübarek bir ayı idrak ediyoruz. Çanakkale bölgemiz ve ilçelerimizde yardıma muhtaç ailelere 2 binden fazla hayır kolisi dağıtımı yaptık. Dernek bünyesine yapılan fitre-fidye, zekat, kurban ve genel bağışlarla elde edilen gelirleri büyük bir hassasiyetle ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz. Doğal afet ve başka nedenlerle dünyanın herhangi bir yerinde, biçare düşmüş, evsiz kalmış, salgın hastalıkların pençesinde bir lokmaya muhtaç kalmışlara, merhametlinin elini uzatmak, imkansızlıklardan dolayı okuyamayan, eğitimi yarım kalmış gönüllere sahip çıkıyoruz. 

    Meslek ve beceri kazandıracak kurslar açarak hayat boyu eğitimi destekleme çalışmaları yürütüyoruz. Hayata tutunamamış, her şeyin değiştiği bir dünyada sahipsiz kalmış fakir ve yetimlere ulaşarak ihtiyaçlarını karşılıyor ve rehberlik yapıyoruz. Hastalıklara duçar olmuş ve biçare kalmışların hizmetini görüyor, tedavilerini üstleniyoruz. 

    Doğuştan veya sonradan özür sahibi olmuşların toplumda yer almaları ve hiçbir eksiklik hissetmemeleri için gören gözleri ve yürüyen ayakları oluyoruz. Kısaca nerede bir mahzun ve mahcup gönül varsa, orada ve onlarla olmak amacımızdır. Bu kapsamda yapılan faaliyetlerde Ağrı’da yardımlarımız hız kesmeden devam etti. Kahta’da gönül sofraları kuruldu. Dünyanın en ücra köşelerindeki vatandaşlara yardımlar ulaştı. Ben il temsilcisi olarak hem merkezimizde hem de civar ilçelerimizde yardımların ihtiyaç sahiplerine ulaşmasına katkı sağlayan iş adamlarımıza ve esnaflarımıza da teşekkür ediyorum" dedi.